Postcrossing - a zase pohledy :-)

5. září 2016 v 18:21 | Kattys |  Postcrossing

Krmení dravé zvěře. Hirani ze Srí Lanky píše, že sloni jsou nedílnou součástí jejich kultury. :)
Nádhernou japonskou zahradu v Portlandu poslala Mackenzie s dcerou Marianou z USA. :)Fotbalový pozdrav od Norberta z Německa. :)


Hmmm... pohlednice od Lynn z Číny vypadá vyloženě zajímavě. :)


Řekla bych, že tohle byl od Postallove výborný nápad. Zásluhy si může připsat i Patrycja z Polska, která pro mě pár údajů o své zemi vybrala. :)


Jak tak na tu pohlednici od Esther z Holandska koukám, levandule je celkem odolná rostlina. :)


Přestože miluju vůni nových, ještě nedotčených knih, i vůně těch starých, opotřebovaných, je mi příjemná. Od Margarety z Německa. :-)


Pohlednice od Ivana z Ruska mi připomněla, že už je to skoro rok, co jsem naposledy viděla baletní představení. Romeo a Julie v režii Petra Zusky, úžasné! :-)Pěkně upravená předzahrádka od Edity z Portugalska. :)


To jsou barvičky. Jekatěrinburg v podání Alexeje z Ruska rozhodně nevypadá nudně. :)


Pohádky bratří Grimmů jsem nikdy neměla v lásce, teprve až poslední dobou jsem jim přišla na chuť díky zfilmovaným verzím našich severních sousedů. Jak je na tom s pohádkami Gunda z Německa, netuším.:)


Běloruská flóra a fauna mi vždycky udělá radost. V tomto případě mě potěšila Taťána z Bělorusla. :)


Hned bych vyrazila. Phillip z Velké Británie nejen že bydlí v Liverpoolu, ještě ke všemu pracuje v muzeu. Ideální parťák. :)Elija z Litvy poslala uklidňující zátiší s čajem. Nebo možná s kávou? :-)


Sanchi na pohlednici od Manmohan z Indie je na seznamu památek UNESCO. :-)


Krásnou zahradu poslala Renate z Německa, ale kde se tato nachází, se nezmínila. :)


Sylwia z Polska pro mě vybrala tohoto roztomilého ptáčka a na druhou stranu pohlednici nalepila opravdu úžasné známky. Jenže já jsem dneska nějaká líňoučká, nechce se mi skenovat, takže máte smolíka. :)


Místo jak stvořené pro romantickou schůzku, že? Od Steffena z Německa. :)


Ne že by snad Boston nevypadal romanticky. :) Od Dana, s kterým si posíláme pohlednice i mimo oficiální postcrossing, ale teď se, chlapec, nějak odmlčel. No, on už je to trošku straší chlapec, se mnou si dopisují převážně důchodci. :)


Sin z Taiwanu píše, že Lanyu je ostrov patřící Taiwanu, kde žijí lidé ještě podle původníc tradic a zvyklostí. :)


Anja z Německa poslala krásný pozdrav z Luneburgu. :)


Zajímavé potvůrky od Wima z Holandska. :)


Roztomilé navajské dětičky od postkrosaře z USA. :)


Alexandra z Ruska poslala kytičku. :)


Buď jsem četla anebo viděla filmové či televizní zpracování, tedy až na Kiplinga, tam mám mezery. Knížky jsou od Anny z Běloruska. :)


Zřejmě nějaký japonský postkroseří dorost. Od Pearl. :)


Maják s působivou zahradní úpravou od Marie z Francie. :)


Montse ze Španělska bydlí nedaleko tohoto pohoří, které je prý rájem pro všechny lezce. :-)


Kytici namaloval australský malíř Roy de Maistre ( 1894-1968) a pohlednici poslala Australanka Kerry. :)


Vážně netuším proč, ale pohled na tyto důstojné muže mě rozesmívá. Nevím, jestli by se mé veselí líbilo Rarasati z Indonésie. :)


Sandrovi z Německa jsem odepsala, že já tam tedy bohužel ještě nebyla. :)


Lye Hock ze Singapuru píše, že SATAY je grilované marinované maso, které se namáčí v arašídové omáčce a jí se k němu spousta zeleniny. Tak dobrou chuť. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zaretka Zaretka | Web | 5. září 2016 v 18:58 | Reagovat

To jsou úžasné úlovky :-)

2 Angel Angel | E-mail | Web | 14. prosince 2016 v 11:04 | Reagovat

Nevíš, co je zobrazeno na té pohlednici z Číny? Vypadá to na nějakou starou památku, navíc neskutečně nádhernou. A zase knihy! =) Ale když mluvíš o té vůni, tak mi to připomnělo nedávný rozhovor s mým bráchou, kdy jsem si stěžovala na to, že mám už několik let doma z antikvariátu soubor povídek od Poea a asi to nikdy nezvládnu přečíst. Já už jsem všechny povídky z toho už kdysi četla, ale úplně jiná vydání, nicméně tohle tak strašně smrdí...to ani nejde říct jinak, je to opravdu hrůza =D
Ta baletka je nádherná. Ještě nikdy jsem na baletu nebyla, vždycky to je vyprodané, když nějaký objevím. Věřím, že obzvlášť zpracování Romea a Julie muselo být úžasné. Pohádky bratří Grimmů mám ráda, i když jsem byla menší, tak byly mé oblíbené. Možná proto, že jako člověku, který je založen spíše pesimisticky, přišly vždycky takové blíž k realitě. Ale dostala jsem se i k jedné verzi, která byla příliš drastická i na mě. Ne že by se mi to nelíbilo, ale malým dětem bych to už asi do ruky nedávala. Běloruská série fauny a flóry je taky úžasná. Sama z ní zatím nic nemám, ale je to taky horký adept na sbírání =)
Ach, Liverpool, to je krása! =) A ať už je to zátiší pod ním s čajem, nebo s kávou, tak se mi taky líbí. Mám teď dokonce vyhlídnutý jeden čajový set. Ten čaj se pak pije hned jinak, když si ho můžeš dělat s takovou parádou... =) Ta krásná zahrada z Německa bude možná uprostřed nějakého kláštera? Mně osobně se to moc líbí. V létě jsme byli v Želivě a tam měli něco podobného, akorát už tam teda měli vložené sklo apod., ale stejně to bylo nádherné. Romantická procházka přes ten most z Německa zní lákavě. V těch knižních dílech mám poněkud větší mezery. Kiplinga mám tedy již za sebou, ale dost mě zklamal. Jak se mi líbí zpracování Knih džunglí od Disneyho, tak moc se mi nelíbila knižní předloha... Takže do dalšího díla se pouštět nechystám. Ten maják z Francie je boží, tedy hlavně ta úprava zahrady. U toho španělského pohoří se mi líbí ten odraz ve vodě a jinak to vypadá, že Montse bude mít domov v pěkném okolí. Není někde na pohledu, kdo vlastně jsou ti muži/chlapci (docela váhám) v oblecích z Indonésie?

3 Kattys Kattys | 21. prosince 2016 v 23:13 | Reagovat

Bohužel netuším, co je na pohlednici z Číny neb popisek vypadá jako rozsypaný čaj. :) Ale vím bezpečně, že jsem tuhle scenérii viděla v jednom americko-čínském filmu, třeba tam budou lokace, podívám se. :)
Balet miluju, ale je pravda, že zas až tak moc na něj nechodím, to už spíše na koncerty vážné hudby, to je moje. Ovšem tohle zpracování Romea a Julie vážně stojí za to. Byla jsem nadšená a tleskala jak blázen. :)
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/1064993-rad-a-chaos-romeo-a-julie-podle-petra-zusky

S tím Kiplingem je to skutečně zajímavé, nějak mě minul, možná to bude i tím, že o Indii jsem se nikdy nijak zvlášť nezajímala, nejvyšší čas začít.- :)

Netuším, co je to za indonéské muže, pohlednice skladuji v krabicích a nemám v tom ukládání žádný řád, takže většinou po čase nedokážu nic najít. Ovšem myslím, že se jedná o nějaké politiky, snad až vládu, dokonce.:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama