Postcrossing

1. září 2016 v 13:31 | Kattys |  Postcrossing

Asja z Ruska netušila, když mi před rokem posílala tuhle odvážnou školačku, že pohlednici použiju u příležitosti zahájení školního roku 1.9.2016. :)

Vlastně mě napadlo, že bych si s počátkem měsíce září mohla alespoň několika pohlednicemi z mé přebohaté sbírky přivolat blížící se podzim. Nevím, jestli by Larry z USA souhlasil. Třeba má rád léto, narozdíl ode mě. :)


Možná ani Katka nebude z nadcházejícího školního roku nadšená, určitě by si ráda prodloužila prázdniny, kdyby to šlo.:)


Podzim v Marylendu od Tima z USA :-)


Sonia je Číňanka a momentálně studuje v Japonsku. Japonskou řeku Ohigawa viděla na výletě v létě, ale podzim prý řece sluší mnohem víc. :)


Ceejay z USA píše, že toto je obvyklý obrázek z místa, kde žije. :)


Podzim v muzeu lidové architektury, od Anny z Ukrajiny. :)


Julia z Běloruska a Bombycilla garrulus, což přeloženo do češtiny znamená brkoslav severní. No, chvíli jsem si myslela, že si ze mě Wikipedia dělá srandu. :-)


Krásný list nad vodou od Anji z Německa. :)


Darina z Ukrajiny poslala půvabnou pohlednici s názvem "Večer na Vladimirské ulici" od Svetlany Kosenko. :)Váhala jsem, zda tuto pohlednici od Heinze z Německa zařadit mezi podzimní, ale pak jsem si řekla, že když je tam dýně, není co řešit. :)


Mayumi píše, že podzim je nejkrásnější roční období v Japonsku. Myslím, že bychom si rozuměly. :)Takový podzim v Paříži, to by nemuselo být špatné. I když tedy pohlednici poslal Sebastian z Německa. :-)

A kupodivu ani deštníky v Seattle nejsou poslány z USA, ale nýbrž z Holandska a na svědomí je má Celine. :)Ještě jsem tam nebyla, ale řekla bych, že Amsterdam vypadá půvabně v kterékoliv roční době. Marianne z Holandska je téhož názoru. :)


Má oblíbená série zahrad na německých pohlednicích. Tato japonská je od Nicole. :)


Zilija z Ruska poslala tuhle nádherně zamlženou pohlednici. :)


Drážďany a podzim. Od Marie Luise, která ale žije v Berlíně. :)Jiřiny od Oksany z Běloruska. :)


To jsou panoramata, co? Od Bernharda z Německa. :)


Ptáčka v trní poslal Virginijus z Lotyšska. :)


Gosia z Polska má psa a čtyři kočky. Třeba se čas od času procházejí zrovna v tomto nádherném lese. :)Čaj k podzimu neodmyslitelně patří. Ovšem jak tak na tu pohlednici od Natalie z Ruska koukám, možná by to mohl být i svařák. :)


Bez knížek by to žádný podzim snad ani nebyl. Rose z Kanady jich prý má doma spoustu, ale takovéto množství snad přece jen ne. :)


A co by to bylo za podzim bez teplého svetru, ale jestli Marjatta z Finska sama plete, to jsem se nedozvěděla. :)


Myslím, že i Nicole z Německa by potvrdila, na prohlídku parku Sanssouci jedině v teplém oblečení. :-)Emma z Německa poslala obrázek od Carla Larssona (1853-1919) s názvem Sklizeň brambor. :)

A sklizeň jablek od Němky Ley. :)


Ještě jedno jablíčko navrch, poslala Irina z Ruska. :)


Andrea z Německa vybrala působivý podzimní motiv. :)


Pááááni, to je pohodička...hmmm... tak tady by se mi určitě líbilo... to by se to lenošilo. Tuhle krásu poslala Taisé z Kanady. :)


Tento druh pohlednic nenám nijak zvlášť v lásce, ale v případě Janneke z Holandska jsem přimhouřila oko. :-)


Jeřabiny od Hessu z Finska. Tedy.... doufám, že jsem rostlinu určila správně.:)


Pro jistotu ještě jeden horký čajík, tentokráte heřmánkový, od Justyny z Polska. :)


A k čaji něco malého k zakousnutí, jestli se ale jedná o finský národní pokrm, o tom se Kristiina nezmiňuje.:)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Angel Angel | E-mail | Web | 14. prosince 2016 v 12:11 | Reagovat

Amišové jsou zajímaví lidé a výjevy z jejich oblastí jsou vždycky jako z minulosti (i když oni i tak žijí). Pohled na muzeum lidové architektury z Ukrajiny je moc pěkný, chvíli jsem si myslela, že to je nějaká skutečná vesnice, kde se ještě takhle skromně žije v hezkých chaloupkách =) Brkoslav severní zní náhodou skvěle, je to i pěkný pták =) Fotografie s listem je jednoduchá a přitom tak krásná. Ten obraz od Svetlany Kosenko je nádherný, sice připomíná styl jiných autorů, ale miluju tenhle typ kresby.
Amsterdam je opravdu nádherné město a pohlednice od Marianne to potvrzuje. Drážďany jsou na tom podle mě podobně, taky bych se tam chtěla podívat, protože jsem namlsaná jejich vzhledem z pohlednic =) Zamlžená krajina z Ruska má taky něco do sebe. Ale tam se tedy už moc nehrnu =)) Bernhard z Německa ti poslal skutečně nádherné panorama. Koukám, že to je i z mé oblíbené série (pokud teda nevidím špatně =D). A ta cesta z Polska vyloženě vybízí k procházce. Podzim je na takových místech nejkrásnější.
Natalie i Justyna ti poslaly pohlednici, která hřeje už na pohled =) V té knihovně zase tolik knih není, nebo aspoň mně to tak nepřijde. Osobně bych něco takového potřebovala =) I když zase na druhou stranu by byl v tomto případě potřeba i žebřík... Dlouho jsem neviděla tak vyleštěná jablka jako ty od Ley^^ Ta kresba je nádherná, mohu na ní oči nechat. Autora Andrea nezmínila?

2 Kattys Kattys | 28. ledna 2017 v 23:18 | Reagovat

Tak náhodou autora kresby ti mohu sdělit, hrabala jsem totiž v krabicích s pohledy, neb jsem něco zoufale hledala a tudíž mám jméno: D.G. Paražinskiené. Ovšem nic bližšího nevím. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama