Pražské jaro 2016

4. června 2016 v 23:30 | Kattys |  Noty
Vypadá to, že jsme se synem položili základ nové tradice. Hudebněvýchovnozeměpisněpoznávací tradice. V rámci Pražského jara si každoročně vybrat alespoň jeden koncert z cyklu Matiné. Jak už název napovídá, největší zajímavostí je doba konání akce, v tomto případě v brzkých dopoledních hodinách. Přesněji řečeno, v jedenáct hodin. Ideální čas. Už nejsem ospalá a ještě nejsem unavená celodenním shonem. A tak se mohu smysly neotupenými kochat nádherným prostorem, kde se každoročně Matiné odehrávají, v Lichtenštejnském paláci na Malostranském náměstí.

Hned po vstupu vás přivítá přívětivý vnitroblok s nezbytnou osvěžovnou, kde se dá příjemně posedět a čekat na začátek koncertu. To když jste byli nedočkaví a za zážitky vyrazili příliš brzy.

I samotné místo konání, sál Martinů, je půvabné,

ale kdyby záleželo na mně, klidně bych koncert sledovala v překrásné zahradě mezi pražskými paláci, stačilo by otevřít okno a naslouchat...
... dnes se ovšem zahradou rozléhal zvuk vrtaček a pokřik dělniků opravujících sousední dům. Ale i tak tam bylo krásně. :)

Ovšem abych se vůbec dostala k hudbě. :)

Mladičký violoncellista Eduard Šístek (1992) a jen o rok starší gruzínská klavíristka Sophiko Simsive si pro nás připravili výběr z děl Ludwiga van Beethovena, Igora Stravinského, Nadii Boulanger, Astora Piazzolla a Edvarda Griega.

Mladí hráli s nasazením a tak se mi líbily všechny skladby, ovšem Italská suita od Stravinského... to bylo pro mě překvapení. Jak mám skladatele spojeného hlavně se Svěcením jara, udivila mě suita svou melodičnostní, vášnivostí a temperamentem. Však si také mladý interpret dlouze otíral kapesníkem zrosené čelo. :)

Tak zas za rok. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ilon ilon | Web | 4. července 2016 v 21:30 | Reagovat

Ahojky Kattys :-) Už se mi fakt stýská, vidím, že pokračuješ, a to je moc dobře !!!! Co Bill ?? Je pořád princezna ? Doufám, že jo, i když už není nejkrásnější v celým vesmíru :D Moc ráda bych tě zase viděla ... :-) Chci ty starý časy vrátit zpět  :-)

2 Edene Edene | 8. července 2016 v 9:40 | Reagovat

Zdravím Kattys i ilon! Holky, jak se vlastně máte? Také se mi stýská po starých dobrých časech. Chybíte mi.

3 Kattys Kattys | 14. července 2016 v 14:20 | Reagovat

Jéééééééé!!!! Nazdáááár!!!! :)))

Já sem nějak moc nechodím, tak jsem si vůbec nevšimla, že se tady něco děje!
Tedy to jste mi ale udělaly radost, obě dvě. :)
Taky se mi stýská, občas si chodím zavzpomínat na blogy, kam jsem vždycky ráda chodila, ale nečiním tak nijak pravidelně, tudíž jsem si nevšimla, že  ilon je zpět, no tomu říkám zpráva měsíce!!! :-)

Musím přiznat, že mně to psaní nijak zvlášť nejde, vždycky se na chvíli zmátořím, ale pak mě to zas přejde a tak nějak pořád dokola. Tak snad třeba chytnu druhý dech, doufat můžu. :)

No a co vy? Jak se máte? Nějaké novinky? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama