Říjen 2014

Opět postcrossing

23. října 2014 v 17:34 | Kattys |  Postcrossing

Anke sice pochází z Holandska, ale teď žije s manželem a dvěma dětmi v Malajsii. Hmm... ani jí to vlastně nezávidím, ono tam asi bude dost teplo. :)


Neděle s Hamletem - Bratři Ebenové - William Shakespeare - Sonet šedesát šest

19. října 2014 v 16:58 | Kattys |  Neděle
Na tohoto "nedělního Hamleta" jsem přišla čirou náhodou. To když jsem si probírala tvorbou bratří Ebenů. Na koncertě jsem sice ještě nebyla, ale chystám se. :-)Zas a zase postcrossing :-)

19. října 2014 v 16:53 | Kattys |  Postcrossing

Nádherná pohlednice od Mijke z Holandska. Kdyby vás překvapil styl a barevnost holandské architektury, potom vězte, že Mijke pohled pořídila během své dovolené ve Španělsku. :)


V ledově modré... Thom Sweeney

17. října 2014 v 16:16 | Kattys |  Po červeném koberci...
Skutečně netuším čím to je, vážně se o módu vůbec nezajímám, ale svůj červený koberec miluju a tvořit články do této rubriky mě vyloženě těší. Občas zkrátka překvapím sama sebe. :-)James Marsden, The Best Of Me LA Premiere


Bratři Ebenové - Sklerotická, Mám dny, Já na tom dělám, O filmových milovnících

16. října 2014 v 19:50 | Kattys |  Noty

Protože se dnes bůhví proč cítím jako osoba neschopná, neužitečná, neurotická, nepotřebná, nepochopená, nemilovaná a taky ještě trochu nemocná, potřebuju si nutně zvednout náladu. Nekouřím, alkoholu moc nedám a na chlapy nemám žaludek, tak co s tím?

Celé odpoledne tudíž posluchám bratry Ebeny. I když tedy tento song mi nepřipadá zrovna dvakrát povzbudivý. :)

Kdyby se zaměnil ypsilon v přídavných jménech za dlouhé a, je ta píseň o mně! :-)

Nemůžu si pomoct, Marek Eben mi snad kouká přes rameno!!! Denně svádím s prokrastinací lítý boj a vono né a né a né! ;-)
A takhle bych mohla pokračovat do nekonečna, Ebeni jsou moje velká láska, ale je pravda, že musí nastat ta správná konstelace hvězd, abych si mohla jejich písničky užít. Jako třeba zrovna dnes... je mi trošku líp a tak už jen jednu, poslední. Milou, vtipnou a úsměvnou. :)A zase postcrossing

16. října 2014 v 19:48 | Kattys |  Postcrossing


Strom přání. Sosoo z Hong Kongu píše, že čím výše se vám podaří barevný papír umístit, tím máte větší naději, že se vaše přání splní. :)


Buty - Píseň práce

16. října 2014 v 13:21 | Kattys |  Noty

Právě jsem se vrátila z úřadu práce. Neumím míchat střiky a asi bych nemohla v továrně někomu říkat, co má dělat, ovšem na druhou stranu nemám velkou rodinu v Litvínově, ani se mi nedrolí heliport, takže nějaký ty dávky dostanu. Koneckonců, dyť na pracáku je dneska každej. Ale řeknu vám, hoši, zas až taková sranda to není.Zase postcrossing

10. října 2014 v 18:45 | Kattys |  Postcrossing


Abych pravdu řekla, když na mě ze schránky vypadla tato pohlednice, klesla mi brada, ale pak jsem si uvědomila, že Claus z Německa pouze prolustroval mou postcrossingovou galerii oblíbených pohledů a narazil na spoustu pánských nahých těl v různých pozicích. Takže tak. :)


Jak se vám líbí

9. října 2014 v 21:24 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Ne, nebojte se, nečeká vás žádné hlubokomyslné pojednání o Shakespearovi a jeho hrách, i když, jak o tom tak přemýšlím... no nic, zpátky k tématu. A tím není nic jiného než nenadálé vzepjetí TH a jejich nové album. Přiznávám bez mučení, že sama od sebe bych se asi k podobné akci nedokopala, ale inspirovala mě flixo a její potřeba vyjádřit se. :) Sice mi chvilku trvalo, než jsem si její komentář u jednoho ze starších článků přečetla a kupodivu tentokrát není na vině moje lenost, ale vzpoura strojů. Počítač, mrcha, nechce počítačovat, tak doufám, že se mi sem těch pár písní podaří protlačit. :)

Nebudu zastírat, že jsem se na nejnovější počin své druhdy oblíbené čtveřice nijak zvlášť netěšila, ba opak je pravdou, výsledku jejich několikaletého snažení jsem se obávala. Ale jak jsem letmo zahlédla v jednom z rozhovorů, v podstatě se pár let jen flákali, takže bych snad na ně neměla být zlá. :)

A v prvním případě překvapivě nejsem. :)


Ne že bych tedy vyloženě jásala, hned v úvodu mě vytočil nechutně zarostlý Tom s cigaretou, ale pak jsem se uklidnila a výsledek? Líbí! Ano, čtete dobře. Po tom úděsném Humanoidu bych nevěřila, že tuhle větu kdy vypustím z úst, ale je to tak. Líbí se mi píseň, líbí se mi způsob, jakým Bill zpívá, líbí se mi, že nezní jako Bill, líbí se mi, jak Tom hraje na klavír, líbí se mi ty žárovky všude kolem, líbí se mi atmosféra klipu, dokonce mi nijak zásadně nevadí angličtina, v němčině by to možná zas až tak nevyznělo. Prostě ano, takhle bych si to nějak představovala. Ale v hloubi duše vím, že kdyby pan režisér, kterého touto cestou chválím a určitě se podívám na jeho další práce, natočil píseň v barvě, patrně bych situaci neustála, Billa mohu v jeho současné podobě pouze black and white. :)
Ale stejně vám řeknu, dostal mě, chlapec. Jak jsem stará, tak jsem... naivní. :) Libovala jsem si, jakou zaujal půvabnou pózu na té bedně a jak se ladně opírá o jakousi stoličku či co to mělo být a vůbec jsem si nevšimla, že má na nohou botky s metrovými podpadky!!! Mezi námi, já snesu leccos, ale tohle bylo i na mě moc, vůbec, ale ani trošku mu nesluší, když se tyčí jak žirafa!!! :-)

A jedem dál! Ovšem v tomto případě rozhodně nula bodů! Co nula, jsem nucena jít hluboko do mínusu. :)


Po shlédnutí tohoto klipu jsem si položila zásadní otázku, na kterou jsem dosud nenalezla odpověď. Jsem blázen já, režisér té šílenosti a nebo Bill s Tomem? Ráda bych věřila, že Géčka s tímto hnusem nemají nic společného. A když už zmiňuji Georga s Gustavem, zajímalo by mě, jak se k celé té "nové tokiácké vlně" staví. Jasně, chápu, koho chleba jíš, toho píseň zpívej, ale tohle se jim proboha snad přece nemůže líbit!?!?! Ovšem abych se nedivila, v příštím klipu budou oba výše jmenovaní na nějakém tom zašlém předměstkém dvorku zuřivě mávat americkou vlajkou. :)

A do třetice... já vlastně netuším, kolik těch klipů hoši natočili, vím jen o třech, ale přiznávám, že zas až tak celou situaci nesleduji, snad mi nic podstatného neuniklo...


Na tento klip jsem byla skutečně zvědavá, nějak jsem si prostě nedokázala představit Billa, kterak se líbá na veřejnosti a vida, přežila jsem ve zdraví, od srdce se zasmála a ještě si s chlapci vesele zanotovala. :) Ale vážně. Že bych si nahrávku pouštěla denně před spaním, to zrovna ne, ale nikterak zděšená nejsem, celkem to ujde, i když můj šálek čaje to rozhodně není. Co se týče klipu, tak ten mě vyloženě pobavil, dokonce už mám své oblíbené scény. Která je ta vaše? ;-)

Tak jsem si po sobě všechno pečlivě přečetla, abych opravila případné překlepy a samotnou mě překvapilo, jak zním smířlivě. Hmmm... asi stárnu... :)

Ale přece jen nevydržím a přidám něco pro uši i pro duši...


Postcrossing

9. října 2014 v 19:36 | Kattys |  Postcrossing

Nemyslím si, že bych se kdy podívala do Izraele, kde žije Debora, původně z Běloruska. Škoda. :)