Září 2014

Neděle s Hamletem - dětské gumáky :-)

28. září 2014 v 17:02 | Kattys |  Neděle
Díky své milované rubrice o neuvěřitelné šíři použití Shakespearova Hamleta jsem nabyla pocitu, že už mě vážně nemůže nic překvapit. Ale hamletí gumáky pro dětičky mi tedy skutečně vytřely zrak. :)


K nahlédnutí zde. :)

Petr Skoumal - Starej pán

28. září 2014 v 15:29 | Kattys |  Noty
Když jsem dnes viděla tu smutnou zprávu, začala jsem se probírat Skoumalovými nahrávkami a přemýšlela jsem, kterou že mám vlastně nejraději. Jenže jsem se ničeho nedopátrala, pouštím si je prostě podle momentální nálady, tak alespoň jednu za všechny...


Postcrossing

28. září 2014 v 13:13 | Kattys |  Postcrossing


Nikdy jsem nepochopila, co je na tom úžasného, řítit se úzkou uličkou spolu se stovkami dalších šílenců a doufat, že vás býk nenabere na rohy. Rosalía ze Španělska žije přímo v Pamploně, kde se běh s býky každoročně odehrává a píše, že lidé čekají na balkonech několik hodin, aby na pár sekund zahlédli běžící býky. Inu, jiný kraj, jiný mrav. :)


Národní svatováclavská pouť

28. září 2014 v 12:59 | Kattys |  Asi tak nějak...


28. září u nás již po několik let probíhá naprosto stejným způsobem. Brzy ráno vstanu, připravím snídani, ze skříně vytáhnu synův oblek, košili a kravatu a pak už jen sleduji oblohu a modlím se, aby nepršelo. I když... k tomu modlení... abych pravdu řekla, naše rodina je tak striktně ateistická, až mám strach, řečeno s Járou Cimrmanem, že nás pámbu potrestá. :)

No a potom sedím před televizí a s očima přilepenýma na obrazovce se snažím nemrkat, aby se mi podařilo v davu poutníků, věřících i bezvěrců zahlédnout vyfešákovaného synka, kterak uvádí na místa stařičké jeptišky, rozdává letáčky kolemjdoucím, brání vlastním tělem VIP box, ukazuje cestu zbloudivším... zkrátka a dobře je jedním z pořadatelů Národní svatováclavské pouti ve Staré Boleslavi.


Přišel k tomu jako slepý k houslím, jeho profesorka na gymnáziu se podílí na organizaci, přihlásil se tedy před lety jako dobrovolný pomahač a už mu to zůstalo.


Samozřejmě bych se mohla též zúčastnit a vidět své dítko na vlastní oči, ale jsem tak lenivá, že se mi nechce zvednout pozadí z pohovky a doputovat na místo, kde se výše zmíněný spektákl odehrává. Zvláště když bydlím na opačné straně dvojměstí Brandýs nad Labem - Stará Boleslav. No... možná příště. :)


A trocha historie na závěr. Tak tady toho chudáka Václava zabili. To nám vtkloukali do hlavy, když jsem chodila do školy, jenže má školní léta jsou už tak šerý dávnověk, že mezitím se třeba historici dopátrali čehosi nového. :-)