Září 2013

Tak proto...

28. září 2013 v 20:52 | Kattys |  TH = B+T+2xG
A já si pořád lámala hlavu, proč se probůh Bill zhlédl v té nechutné kamioňácké podobě.

Tak teď už je mi všechno jasné.


Prostě potřeboval zapadnout. ;-)

Dinara Alieva - Smetanova síň 2013

8. září 2013 v 14:10 | Kattys |  Noty
Sama sebe jsem překvapila, jak jsem byla toto léto aktivní. Těch hradů, zámků a autoopraven, co jsem navštívila. ;-) Tak nějak se mi má činorodost zalíbila, že v ní hodlám pokračovat i v nastávajícím a mnou již dávno toužebně vyhlíženém podzimu.

A první akce na sebe nenechala dlouho čekat. To jsem jednou takhle po ránu vystoupila v Letňanech z autobusu a spatřila tuto tvář:


Pořád ještě mě překvapuje, že můj jediný potomek je celkem vstřícný a sem tam i ochotný se mnou nějaká ta koncertní vystoupení absolvovat. Ale na veřejné produkce má spoustu specifických požadavků. V každém případě musí být hlavním učinkujícím žena. Libovolného věku, zjevu, schopností, ale musí se mu líbit. Pochopitelně. A protože lepší vrabec v hrsti... a tak dále, rozloučila jsem se s myšlenkou, že by se mi snad někdy poštěstilo zahlédnout vedle dirigentského pultíku osobu mužského pohlaví. Naštěstí proti sólistkám různých operních domů pranic nenamítám, takže... Dinara Alieva. :-)

Objevila jsem video ze zkoušky s Českým národním symfonickým orchestrem a dirigentem Marcello Rotou. Pochopitelně zkoušku nelze srovnávat s koncertem, zvláště když jsem zakoupila kvůli synkovi lístky do první řady a tudíž jsme mohli se zaujetím sledovat jaká gesta pěvkyně používá, jak se nadechuje, nenápadně se snaží setřít pot, jak záhyby šatů očesává květinovou výzdobu, jakou sadu šperků zvolila k té které róbě, neboť se umělkyně k našemu potěšení o přestávce převlékla. Zkrátka, měli jsme ji z první ruky. :)


Zpívala nádherně. Prostě nádherně. Netroufám si hodnotit její projev co do hlasové techniky, ale zážitek to byl vskutku nezapomenutelný. Chápu, že se mé nadšení nedá dost dobře zprostředkovat pomocí písmenek, ale naštěstí se mi podařilo najít nějaká ta videa ze zpěvaččina vystoupení v Praze před třemi roky. Takže na ukázku árie Leonory "Pace mio dio" z Verdiho Síly osudu. Ta samá Dinara, ten samý dirigent, ta samá koncertní síň, ten samý orchestr, jen všichni o tři roky mladší. :)


Po koncertě jsme postávali před Obecním domem, hlavu plnou nádherných tónů a nechtělo se nám domů. Pozorovali jsme trousící se hudebníky a sboristy, až se těsně vedle nás objevil sám pan dirigent a zastavil se v hovoru se svými přáteli. Tu a tam k němu přistoupil hudbymilovný fanoušek, aby požádal o autogram. Svůj odmítavý postoj k obtěžování veřejně známých osob jsem zde, myslím, před časem dala najevo. Ano, tady to bylo. :) Při představě, že bych učinila ty dva kroky, vytrhla dirigenta z rozhovoru a požádala o podpis, se mi rozechvěly ruce. Tohle bych prostě nikdy nedokázala, ale když jsem mrkla na syna, bylo rozhodnuto. Čekali jsme a čekali, až se na schodišti vstupní haly Obecního domu objevila zpěvačka v civilu. Kývla jsem na syna a poslala ho zkusit štěstí. Za chvilku se vrátil, nadšením mu zářily oči a poprvé, poprvé v životě mě spontánně objal. Díky, Dinaro! .-)
To s tím prvním objetím může snad někomu připadat divné, ale jak už jsem tady na různých místech několikrát vysvětlovala, já prostě nemůžu mít nic normálně, tak i mé dítko není tak úplně... no není stejné jako kterýkoli z jeho vsrtevníků. Schválně, kdopak už slyšel o Aspergerově syndromu? :-)

Postcrossing

7. září 2013 v 15:50 | Kattys |  Postcrossing
Postkroseři se tenhle týden vytáhli, co do kvantity sice žádná sláva, ale sáhla jsem do krabice, kde své poklady ukrývám a pohotově doplnila ne příliš velký počet došlých pohlednic. :)

Darja žije v Moskvě, ale o prázdninách si udělala výlet k Bajkalu.B + T

1. září 2013 v 14:26 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Tak zas o rok starší, kluci! Ale žádná tragédie, ono to v tomhle věku ještě tak strašně neutíká. :-)


Že byste snad konečně dostali rozum, v to jsem ani nedoufala, koneckonců ve čtyřiadvaceti máte všechno ještě před sebou, takže jestli vás naplňuje třeba zrovna vymetání večírků, je to vaše věc a váš život.

Co bych vám do toho dalšího roku popřála? Jasně že zdraví, pohodu a spokojenost. A hlavně spoustu nadšených fanynek a fanoušků, z něčeho se prostě žít musí. ;-)


Přestože už vás nějakou tu chvíli nesleduji tak zblízka, pořád mě nepřestává fascinovat to vaše dvojčecí propojení. Tak ať vám vydrží co nejdéle, nejlépe po celý život. Když už ne váš, tak alespoň ten můj, to byste snad pro mě mohli ze staré známosti udělat. :)

Na zdraví, twinsata! :-)