Srpen 2013

Že se zrodila nová hvězda...

27. srpna 2013 v 14:40 | Kattys |  Tváře
... jsem se dozvěděla v ranním autobuse, poté co jsem neslušně nahlédla přes rameno postaršímu pánovi, čtoucímu sportovní rubriku jakéhosi deníku. Když jsem se nenápadně naklonila, zahlédla jsem i fotografii.Co právě teď poslouchám?

25. srpna 2013 v 19:46 | Kattys |  Noty
Goldbergovy variace od Johanna Sebastiana Bacha.

Neuvěřitelně uklidňující. Právě tak k nedělnímu podvečeru, který z duše nenávidím. :-)Postcrossing - Hong Kong, Čína, Německo, Taiwan, Kanada, Japonsko, Rusko, Německo, Čína, Holandsko, Singapore, Čína, USA, Rusko, Holandsko, Ukrajina, Holandsko, Německo, Holandsko, Bělorusko, Holandsko, Brazílie, Ukrajina, Taiwan, Německo, USA

25. srpna 2013 v 19:10 | Kattys |  Postcrossing
Tento týden to byla celkem slabší káva, ale mám dost slušné zásoby, tudíž je stále co ukazovat a čím se chlubit. :)

Laura z Hong Kongu a trocha čísnké historie. :)V černé a bílé... Topman

25. srpna 2013 v 15:31 | Kattys |  Po červeném koberci...
Usoudila jsem, že po akci s nadměrnými svetry by to chtělo něco více standartního, leč přece jen svěžího, neokoukaného, ale ne zas úplně neznámého, zkrátka něco... něco tak akorát. Aby si mohli vybrat úplně všichni. :) I když se trošku obávám, že odpůrci budou převažovat, mně se na ty pohledné chlapecké tváře hledí velice příjemně. :)

One Direction, This Is Us World Premiere, August 2013


Zámek Kozel - Šťáhlavy

25. srpna 2013 v 13:16 | Kattys |  Na cestě...
Ideální dovolená? Rozhodně necestovat, pokud možno ani nevycházet. Neprat, nežehlit, nevařit, nekomunikovat... prostě vypnout. Zavřít na sedm západů, aby nic zvenčí neproniklo za spuštěné žaluzie... no co, já vám vaši vysněnou dovolenou taky neberu. :)

Ovšem letošní léto jsem vylezla z nory a byla podezřele aktivní, jak už jste se mohli přesvědčit. :) Zámek Kozel nedaleko Plzně byl dalším ze série Otevřte 13. komnatu.


Opět jsme vyrazili velice časně a vypadalo to, že v rekordním čase zvládneme prohlídku zámku, projdeme se parkem a možná zbude chvilka i na procházku Plzní. To jsem ovšem nemohla tušit, že se brzký výjezd bude hodit i z jiného důvodu. Kdo by byl za svítání řekl, že valnou část dne strávím na dálnici D5 mezi Prahou a Plzní, několik málo metrů za odbočkou na Holoubkov. Úžasné místo. Pole, lesy, keře a hlavně, hlavně spousty automobilů, svištících obrovskou rychlostí kolem nás. No prostě manželovo autíčko vypovědělo službu. Takže místo obdivování loveckého zámečku čekání na odtahovou službu, jízda odtahovým vozidlem směr Plzeň, přesvědčování odtahového specialisty, že by nebylo od věci odtáhnout nás blíže ku Praze, protože co máme k sakru dělat tolik kilometrů od domova, návštěva plzeňského autoservisu, káva v nejbližším Tescu, jediná to možnost povzbudit tělo kofeinem, vstřebání informace, že oprava našeho vozidla nebude tak jednoduchá a relativně levná, jak se na první pohled zdálo, krátké rozhodování, zda se vrátit do svého bydliště vlakem z plzeňského nádraží, či si vypůjčit náhradní vůz v autoopravně, tišení otráveného potomka, namáhání paměti, co to včera říkali ve sdělovacích prostředcích, kde že se budou scházet duté lebky na protiromských pochodech, úvaha, zda ty své dva jinak barevné rodinné příslušníky v případě nebezpečí uchráním před tupým davem, cesta náhradním vozidlem na zámek Kozel. ;-)Zámek vypadal velice, velice pěkně a ten park! No prostě úchvatné!


Ale jak manžel na sklonku dne, kdy se pokoušel vyčíslit ztráty - výdaje za opravu, za nájem vozu, za cestu pro (doufám) opravené vozidlo, za prohlídku zámku, za občerstvení, za pohledy ;-), za protelefované minuty, trefně poznamenal, že kdyby místo do Plzně vyrazil na týden na Kanáry, vyšlo by to rozhodně levněji. :-)

Hmmm... asi se vrátím zpět ke svým staženým žaluziím. Ostatně, když se mrknu do peněženky, nic jiného mi asi ani nezbyde. :-)

Prague Pride 2013

18. srpna 2013 v 0:59 | Kattys |  Asi tak nějak...
Opět jsem vyrazila s barvou ven a i tentokrát bylo úmorné vedro. Zatímco na Střeleckém ostrově se lze před palčivými slunečními paprsky celkem úspěšně skrýt, Letná podobnou možnost neskýtá. Prostě nesympatický prašný plac, nikdy jsem to tam neměla ráda. Ale nedalo se nic dělat, nastala změna trasy. :)


A jako v letech 2011 a 2012 i letos pár postřehů:

- šílený úprk Prahou, kdy jsem rozpohybovala tělo do neuvěřitelných obrátek, ale čelo průvodu jsem na rohu Pařížské přece jen chytila. :)

- konečně!!! Mám vlajku!!! No... vlajku... vlaječku... vlaječičku.... vlaječičičku... malá, ale moje! :-)

- letošní poznávací znamení - tričko libovolné barvy, kraťasy a žabky. Takto byli oblečeni téměř všichni mladíci, až na ty, co zvolili letní šaty a boty na vysokém podpatku. :)

- profesora Putnu s transparentem "Všichni jsme děti boží" jsem v průvodu nezahlédla, ale u jeho plamenného projevu na Letné jsem už byla :)

- spoře oděný roztančený chlapec na jednom z alegorických vozů zamířil vodní pistoli mým směrem a trefil se přesně. Ještě několik okamžiků poté jsem čistila brýle. :)

- při odchodu z Letné jsem málem udala syna, ale uvědomuju si, že ten mladý muž, co projevil zájem, by možná vzal za vděk i mou osobou, tak se na něm podepsala konzumace alkoholických nápojů v kombinaci s neobyčejně horkým podvečerem. ;-)

- zapamatování hodná hesla letošního ročníku - "straight but supportive", "nejsme, ale máme vás rádi","milujem se, a co?"

- a na závěr heslo nejvtipnější - CHCI BLONDÝNKU! - jen jsem si v tom fofru nevšimla, zda transparent třímala ruka mužská či ženská. Ale na tom vlastně vůbec nesejde a určitě i proto vyrazím příští rok znovu! ♥


-

Andrej s plným bříškem :)

17. srpna 2013 v 11:27 | Kattys |  Tváře
Nechápu, jak někdo může vypadat tak étericky,


když se takhle napchává,


vyložená nespravedlnost!!!


Nevím jak vy, ale já si mohu nechat o zmrzlině jen zdát,


hmmm... mám pocit, že jsem přibrala, jen když se na ty obrázky dívám, asi bych měla dát kolečko kolem sídliště,


ale ne, jdu se podívat do ledničky, hubnout budu až od zítřka. Nebo od pondělka! A co třeba od příštího měsíce? Nebo že by leden 2014?!? :)))

Postcrossing - Ukrajina, Rusko, Německo, Ukrajina, Německo, USA, Japonsko, Rusko, Thajsko, USA, Německo, Čína, Taiwan, Francie, Hong Kong

17. srpna 2013 v 1:23 | Kattys |  Postcrossing
Tak zase pohlednice. Dokud mě baví přidávat je na blog. :)

Vorontsovův palác ve městě Alupka od Taťány z Ukrajiny. Krásné! :-)Ve žluté... Xiao Li

11. srpna 2013 v 21:15 | Kattys |  Po červeném koberci...
Čínská herečka Fan Bingbing - One Night Surprise Shanghai Photocall 2013Na první pohled šílené, já vím. Ale už na ten druhý mi pletené modely čínské návrhářky Xiao Li připadají důvěrně známé. Připomínají mi dobu, kdy jsem měla potřebu se odlišovat a šla si odhodlaně za svým, i když socialistické obchody nenabízely příliš možností. :)

Jelikož mám obě ruce levé a k tomu nedostatek představivosti, nikdy jsem se neodhodlala proniknout do tajů šití. To pletení mi připadalo bůhví proč jednodušší. A vlastně v mém podání i bylo. Upletla jsem čverec, pak ještě jeden, k tomu dva menší obdélníky a šik svetr byl na světě. Rozhodně se mi nemohlo stát, že bych na ulici potkala stejný kousek. Vytvářela jsem na podobné bázi modely pro každou příležitost a nosila jsem své úděsné výrobky s hrdostí a nadšením. :)

Vážně vypadaly nějak takhle:


Čínská návrhářka Xiao Li je mi tudíž velice sympatická, těší mě, že se svými kreacemi vyhrála již několik cen a doufám, že se jí bude dařit i nadále. Je to dívka skutečně neobyčejná. :)


Pohledy

11. srpna 2013 v 18:28 | Kattys |  Postcrossing
Jen co jsem si postěžovala, hned se mi podařilo vymyslet, jak obrázky dostat na blog. Ale i tak děkuji Mei-riefel za radu. :)

Elena z Irska je vlastně z Běloruska a tuhle pohlednici prý vyrobila přímo pro mě. :)Zámek Karlova Koruna - Chlumec nad Cidlinou

11. srpna 2013 v 17:34 | Kattys |  Na cestě...
Ráda se podívám na nějaký ten povedený dokument o vzdálených krajích, pokochám se došlými exotickými pohlednicemi, poslechnu si vydařené cestovatelské historky, ale že bych sama někam vyrazila... to už mám dávno za sebou. O tom jsem byla přesvědčena až do okamžiku, kdy se to mé pubertální dítě z ničeho nic rozhodlo, že překoná svůj odpor k historickým památkám a začne se svou starou matkou a ještě staršími prarodiči brázdit českou krajinu a navštěvovat hrady a zámky. Ta náhlá změna mi byla podezřelá, až mi syn na internetu ukázal projekt Otevřte 13. komnatu. Sice jsem na první pohled odhadla, že jediný rozdíl mezi prohlídkou klasickou a tou okostýmovanou je pouze a jen v ceně, ale chytila jsem příležitost za pačesy a zámek Karlova Koruna je už druhý v pořadí, který se mi povedlo navštívit. :)


Protože co do cestování jsem ranní ptáče, na místo určení jsme dorazili tak časně, že vzhledem k brzké hodině nezbylo než se chvíli procházet zámeckým parkem. A ten na mě skutečně udělal dojem. Nádherné vzrostlé stromy, příjemně udržované cestičky, nonšalantně posekané trávníky, pávi a pávice, lehce kýčovité jezírko, záhony přísně geometrických tvarů, tajemná zákoutí...


...káva na zámecké terase tím úžasným výhledem získala další rozměr. :)


Fotografovali jsme o sto šest, ale zatím se nám nepodařilo přenést obrázky z fotografických aparátů a mobilních telefonů do počítače, takže mi nezbývalo než loupit. :)

Ale takhle to tam vážně vypadalo. :)


Pohledy?!? Pohledy!!!

4. srpna 2013 v 14:27 | Kattys |  Postcrossing


Tak pohledy nebudou.

Ne že bych se nechala odradit devastujícím zdražením České pošty, kdy od 1. srpna zaplatím za známku do zahraničí místo původních jednadvaceti částku o devět korun vyšší a neúměrně tak zatížím rodinný rozpočet. :-)

Ani spoustou žádostí ze všech koutů světa o zaslání pohledů mimo postcrossingový projekt se nenechám vyvést z míry.

Shánět další a další pohlednice, zajímavé, nevšední a neokoukané, tak tahle činnost mě snad nikdy neomrzí.

Ale co mě skutečně položilo na lopatky, to je záležitost technického rázu. Ta se mi prostě nechce překonávat. Vlastníci projektu se totiž z mně naprosto nepochopitelného důvodu rozhodli zamezit kopírování pohledů. Když si chci přenést pohlednici na svůj blog, žádné "uložit obrázek jako" se mi nenabídne. Pochopitelně, existují i jiné způsoby, ale mně připadají příliš složité. Pohledy tudíž nebudou. :-)

Ovšem dostávám takovou spoustu nádherných obrázků, že mi to prostě nedá, nepochlubit se. Takže občas asi vyberu některé z těch nejúchvatnějších, nejzajímavějších, nejzvláštnějších, či nejzábavnějších exemplářů a podělím se o ně s vámi. Nadšení? No, nemusíte to přehánět. :)

Pohledy budou!!! :)

Miluju mapy. Když jste tak neuvěřitelně lenivá osoba, že vypravit se dál než za humna je pro vás velice stresující záležitost, mapy, mapky, mapičky představují řešení. A vnímaví postkrosaři mě zásobují. :) Erin z Taiwanu píše, že toto je stará mapa ostrova Formosa, což prý znamená "Nádherný ostrov". Ráda bych se přesvědčila na vlastní oči. Kolik tak může stát letenka na Taiwan? :-)


Z rodinného alba :-)

4. srpna 2013 v 9:08 | Kattys |  Tváře
Když mně se ta fotka tak libí... :-)


Andrej ?

3. srpna 2013 v 22:29 | Kattys |  Tváře
Člověk ho na chvilinku pustí z očí... :-)Aktualitka :-)

3. srpna 2013 v 20:29 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Vidíte to? No vidíte to?!?

Ale čert vem Billa, mám na mysli neuvěřitelnou pohotovost, s jakou jsem přidala nejnovější dvojčecí zjevení! Páni, jsem na sebe patřičně hrdá, vždyť se hoši ještě ani nestačili rozkoukat a už přistáli tady. :)

Ovšem tím veškeré nadšení končí. Sice mě Billova blonďatá hlava nepobuřuje, ale to bude zřejmě pouze tím, že... jak bych to tak nejlépe... no prostě, i když bych nikdy nevěřila, že tohle jednou vypustím z úst... Bill mě prostě nudí. Tak a je to venku. Již jsem sice tuto šokující skutečnost opatrně probírala v komentářích, ale takhle veřejně... :-)

A přece jen jsem objevila něco zajímavého. Poměrně dost mě překvapilo, jak jsou twinsata najednou stejně velká, žádné Billovo vyvyšování. Nebo že by nám Tomík povyrostl? :-)A k další fotečce jen tolik, že tohle je snad ten pravý důvod, proč se Bill K. přestěhoval do Států.


Aby mohl sedět sám a sám, nikým nerušen, uprostřed bavících se davů. :)

Zmrzlina :-)

3. srpna 2013 v 19:33 | Kattys |  Asi tak nějak...
Netvrdím, že pánové Messi a Bryant nejsou velcí frajeři, ale obávám se, že bych též dala přednost zmrzlině. Obzvláště v tomhle parnu. :)