Březen 2012

Postcrossing - Německo, Irsko, Ukrajina, Holandsko, Finsko, Finsko, Kanada, Rusko, Itálie, USA, Německo

31. března 2012 v 20:52 | Kattys |  Postcrossing
Ten čas tak utíká, už zase víkend. Tedy ne že bych si stěžovala, ale hned v pondělí mě sklátila jakási virózka, ležela jsem doma s horečkou a úplně všechno mi bylo ukradené, jenže jsem se musela za dva dny zvednou a jít závěrkovat. To je tak, když si viry a bacily nevyberou ten správný termín. :)

Podle těch mrňavoučkých obrázků, co poslala Shelli z Nemecka, to vypadá, že Essen by rozhodně stál za prozkoumání. :)Gediminas pochází z Litvy, žije v Irsku a vybral pohlednici z Nového Zélandu. :)


Viktoria z Ukrajiny získala po přečtení mého profilu dojem, že se zajímám o architekturu, a proto mi poslala pohlednici hlavní ulice svého města - Ivano-Frankivsk. :)


Poznámka o zálibě v architektuře mi vynesla další pohlednici, tentokrát se jedná o dílo holandského architekta Rema Koolhaase, jak píše Nanda. :)


To Terhi z Finska píše, že už netrpělivě čeká na jaro. :)


Šestiletá Aino z Finska mi s pomocí maminky poslala tenhle krásný pohled města Kotka. Jestli jsem to tedy všechno správně přečetla a pochopila. :)


Rose z Kanady píše, že na pohlednici můžu vidět, čím se obyvatelé jejího města nejraději zabývají v létě. :)Jekatěrina z Ruska vybrala pohled z petrohradské Ermitáže. :)


Laura z Itálie poslala vyloženě prázdninový pohled, je pravda, že léto mě nechává naprosto chladnou, ale uznávám, že modré moře v kombinaci s modrým nebem má cosi do sebe. :)


Důchodce Tom, bývalý učitel matematiky z USA píše, že tehle most je jedním ze série sedmnácti krytých mostů. Každý rok se prý poblíž koná slavnost. Zní to pěkně. :)


A poslední pohlednice přišla od Holgera z Německa. Náhodou jsem narazila před časem na jeho galerii a objevila spoustu krásných obrázků, takových těch líbezných zákoutí, co lahodí mému oku. Hned jsem si jich pár "lajkla". Velice mě překvapilo, když se druhý den ozval Holger, a že mi nějaký ten pohled může poslat, když prý se mi tak líbí. :)


Andrej Pejic - Auslander S/S 2012

25. března 2012 v 11:49 | Kattys |  Tváře
Nějak nestíhám přidávat Andrejova báječná focení, takže je nejvyšší čas na další fotečky. :)

Tato dvojice mi připadá taková nějaká svěží a neokoukaná, skvělý kontrast.
A to jsem ještě ke všemu překvapila sama sebe, neboť mi kupodivu potetovaný Rick Genest nikterak nevadí. :)
Auslander S/S 2012 - 08/2011
foto: Marcelo Krasilcic

Hamlet - lehká střední :-)

25. března 2012 v 1:37 | Kattys |  Neděle

Takhle se připravoval na zápas o evropský titul v roce 2010 náš boxer Lukáš Konečný.


Vyzyvatelem mu totiž byl Armén Petrosjan, vlastním jménem Hamlet. :-)


Tentokrát Hamlet sice přežil, ale prohrál na body. ;-)


A teď pro změnu

25. března 2012 v 0:42 | Kattys |  Tváře
Andrej v barvě. :)
Deborah Crombie - No Mark Upon Her

24. března 2012 v 23:44 | Kattys |  Přečteno
Už jsem tady o své oblíbené autorce psala a teď přišel na řadu její zatím poslední detektivní román. Už čtrnáctý, jestli se nemýlím. Ne že bych snad uměla anglicky natolik, abych byla schopná číst si v originále, ale poháněla mě zvědavost a netrpělivost, čekat na český překlad, to tak. :)

I když pochopitelně nerozumím každému slovu, zvláště když se děj odehrává mezi veslaři, atmosféra románu je tak strhující, že ji dokážu ocenit i přes tu spoustu překážek, jenž mi anglický jazyk schválně hází pod nohy. :)


Cullen had brought a tea towel to mop up the spilled whisky, and then mugs of tea, but he´d been very careful to set Freddie´s cup on the side table rather than handing it to him. The smell of the spilled whisky still lingered, but Milo didn´t comment on it.
"I´ll do anything I can to help, Freddie," Milo went on. "You know that. So will everyone at the club. What sort of arrangements will you be making?"
"I - oh, God, I hadn´t thought." Freddie looked ill. "Becca hated funerals. She said once, after a particularly awful one, that she wanted to be cremated with as little fuss as possible. But," he stopped and looked at Kincaid, "you´ll be needing to keep her" - his face twisted - "body."
"There will be an inquest in a few days," Kincaid said. "You´ll have to wait to make any funeral arrangements until after the coroner´s ruling. It´s rout- "
Milo broke in. "But, surely, there´s no question about what happened. Becca´ s death was an accident."
Instead of answering, Kincaid turned to Freddie.
"Do you know anyone who might have wanted to harm your ex-wife, Mr Atterton?"
"Hurt Becca?" Freddie stared at him. "Why would anyone want to hurt her? She may have been hard to get on with sometimes, but to think someone would deliberately... That´s daft."
Kincaid glanced round the cottage. The decor might be spare, but it was expensive, and the cottage itself must be worth a pretty penny. "Let´s look at it another way, Mr Atterton. Who stands to gain from your wife´s death?"
Freddie Atterton appeared utterly baffled. "Gain?"
"Did she have a will?"
"When we were married, yes. I´ve no idea if she changed it."
"And if she didn´t?"
"Then - " Freddie pushed his hair back with a shaking hand. "Then I suppose everything comes to me. "

V barvě seprané džínoviny :-) Jeremy Scott

24. března 2012 v 22:15 | Kattys |  Po červeném koberci...
Tak já už jsem asi vážně stará, tohle prostě nechápu. Navíc roztrhané punčocháče, v tomto případě punčochy, opravdu nesnáším, měla jsem pocit, že tato módní vlna je již za námi. :)


Rihanna 2011,
Jeremy Scott

Jeremy Scott - americký módní návrhář, který se, jak vidno, neostýchá nosit své vlastní modely. Což je chvályhodné. A vůbec, co já se budu namáhat, tady máte rozhovor. :)


A tady ukázku z mistrovy návrhářské dílny. :)


Jeremy Scott Spring 2012

Postcrossing - Finsko, Holandsko, Rusko, Anglie, Korea, Německo, Bělorusko, Rusko, Holandsko, Kanada, Kanada, Austrálie

24. března 2012 v 18:30 | Kattys |  Postcrossing
A zase pohledy! :-)

Disney... tak tomu jsem na chuť nikdy nepřišla, ale Minna z Finska nalepila krásnou známku, takže jsem jí ty kačery téměř odpustila. :)Jennie pochází z Irska, ale už třináct let žije v Holandsku. Předpokládám tedy, že ty domy budou holandské, přestože to Jen nezmínila. :)Táňa z Ruska si všimla, že postkrosaři jsou vášnivými čtenáři, ona se prý mezi ně též řadí. Poslala mi obraz malíře Kulikova, o kterém se mi bohužel nepodařilo najít žádné informace. Kdyby někdo z vás věděl něco bližšího... :)


Elizabeth poslala pohlednici královny v poněkud mladším vydání a ještě připojila známku královnina dědečka, Edwarda VII. Tvrdí Elizabeth. Já sice anglické dějiny můžu, ale zas takový znalec nejsem. :)Korea! Můj první pohled! Hurááá! :-) Ty masky, které poslala Bora, jsou nádherné.


Michael z Německa poslal rovnou tři pohledy. Líbí se mi všechny, ale zasněžený Berlín přece jen o trošku více než ty ostatní. :)
Oleg pro mě vybral pohlednici nejstaršího zámku v Bělorusku. Pěkný, že? Zámek samozřejmě. :-)


Tuhle baletní pohlednici jsem si před časem "oblíbila", takže jsem měla opravdu radost, když mi ji Anna z Ruska poslala. :)


Bep z Holandska, která už je dokonce prababičkou, píše, že výlety na lodi po Alkmaaru jsou sice úžasné, ale človek prý se něco naohýbá při podplouvání nízkých mostů. Jeden takový je k vidění na pohlednici úplně vlevo. :)Claire z Kanady je "pouze" babičkou, zato se svými vnoučaty ráda cestuje, pravděpodobně i do Švýcarska, soudě dle pohlednice. :)


Julie z Kanady tenhle pohled vypátrala v galerii mých oblíbených. Navíc napsala, že bydlí nedaleko, asi 15 minut cesty autem, a že prý vodopád je nejkrásnější v zimě, když je celá oblast pokrytá ledem a sněhem. Tomu rozumím. :)


Krásné pláže, sice nic pro mě, ale pohled je to nádherný. Emma z Austrálie je téhož názoru. :)


Černobílý Andrej :-)

24. března 2012 v 0:23 | Kattys |  Tváře

Neděle s Hamletem - tričko

18. března 2012 v 17:36 | Kattys |  Neděle
Jak se tak dívám na články, které jsem o víkendu vyprodukovala, Hamlet toho týdne se prostě nemůže týkat ničeho jiného než oblečení. :)
Kdyby snad někdo zatoužil po tričku v nějaké méně pochmurné barvě, má možnost. K nahlédnutí zde. :)

V růžové... Marc Jacobs

18. března 2012 v 17:22 | Kattys |  Po červeném koberci...

Herečka Elizabeth Banks, kterou pochopitelně vůbec neznám, v šatech Marca Jacobse, o kterém toho vím jen o malounko více. :)


Elizabeth Banks, "The Hunger Games" Paris Premiere 2012, Marc Jacobs

Marc Jacobs se zde objevuje v krátké době už potřetí. Tentokrát reprezentuje vlastní značku.


Marc Jacobs Fall 2012

Francis Scott Fitzgerald - Takový pěkný pár

18. března 2012 v 15:17 | Kattys |  Přečteno
Jedno z příjemných překvapení, které na mě čekalo spoustu let v mé knihovně.


Průřez autorovými povídkami, kterých napsal přes sto padesát, a ve kterých si zkoušel motivy a situace pro své romány. A hlavně si jejich psaním vydělával na živobytí.


Berenika stříhá vlasy

"Warene!" Něžný hlas nablízku ho vyrušil ze zamyšlení, a když se obrátil, viděl Marjorii, zrůžovělou a zářící jako obvykle. Položila mu ruku na rameno a Warrenem ihned projel horký proud vzrušení.
"Warrene," zašeptala, "udělej pro mě něco - zatanči si s Berenikou. Už skoro hodinu plouží s malým Otisem Ormondem."
Horký proud vzrušení okamžitě zchladl.
"No - tak ano," odpověděl na půl úst.
"Nezlobíš se, viď? Vynasnažím se, aby tě brzy přišel někdo vystřídat."
"To je v pořádku."
Marjorie se usmála - ten úsměv vydal za tisíceré díky.
"Jsi anděl, jsem ti hrozně vděčná."
Anděl se s povzdechen rozhlédl po verandě, ale Bereniku s Otisem nikde neviděl. Vrátil se dovnitř a naproti dámské šatně našel Otise uprostřed hloučku mladých mužů, kteří se svíjeli smíchem. Otis mával jakýmsi kusem dřeva, který někde našel, a řečnil ke kamarádům:
"Šla si upravit účes," oznamoval vztekle. "Čekám tady, abych s ní mohl tančit další hodinu."
Znovu se kolem něj ozval smích.
"Pročpak mi ji někdo z vás nejde přebrat?" volal Otis vyčítavě. "Má ráda změnu."
"No co, Otisi, " podotkl jeden z kamarádů, "vždyť sis na ni už zvykl."
"K čemu ta podpěra, Otisi?" zeptal se Warren s úsměvem.
"Podpěra? Myslíš tenhle klacek? Až se slečna vynoří, bacím ji po hlavě a hodím zpátky do šatny."
Warren se svezl na sedátko a potěšeně se rozchechtal.
"Nic si z toho nedělej, Otisi," pronesl nakonec. "Tentokrát tě vysvobodím já!"
Otis se zapotácel, jako by padal do mdlob, a pak podal klacek Warrenovi.
"Pro případ potřeby, starochu," řekl ochraptěle.
Ať už je dívka krásná či vtipná, anebo není, na tanečních zábavách jí velice komplikuje situaci, když ji tanečníci nechodí dost často přebírat. Mladí muži jí možná jinak dávají přednost před motýlky, s kterými tančí desetkrát za večer, ale mládí džezem odchované má neklidný temperament a pomyšlení, že bude tančit s jednou dívkou déle než jeden foxtrot, je nepříjemné, ba odporné. Jestliže se musí dívce věnovat několik tanců i s přestávkou, může si být skálopevně jista, že mladík, konečně osvobozený, ji už vícekrát nepřijde šlapat po nohách.
Waren přetančil s Berenikou celý příští tanec a pak, celý šťastný, že je přestávka, ji zavedl ke stolku na verandě. Chvíli mlčeli. Berenika si pohrávala s vějířem.
"Tady u vás je větší horko nežli v Eau Claire," prohlásila nakonec.
Waren ztlumil povzdech a přikývl. Horko v Eau Claire ho vůbec nezajímalo. Lenivě uvažoval, jestli se to děvče neumí bavit, protože o ni chlapci nejeví zájem, anebo jestli o ni nejeví zájem, protože se neumí bavit.

Annie Lennox - Walking On Broken Glass

17. března 2012 v 0:37 | Kattys |  Noty
A když už jsem v předchozím článku zmínila Annie Lennox, tak si dáme Walking On Broken Glass. :)Zapomněla jsem se zeptat, kdopak pozná doktora House? ;-)

A John Malkovich pochopitelně figuruje na mém seznamu charismatických mužů!

Vlasy? Vlasy!

17. března 2012 v 0:00 | Kattys |  Tváře
Jak si tak hledám materiál na další článek o červeném koberci, prohlížím si spousty mladých i starších tváří a najednou zjišťuji, že co se týká účesu, mám v tom naprosto jasno a ani jednou nezaváhám. Jakmile má mnou sledovaná osoba ženského pohlaví na kraťoučko sestřižené vlasy, má předem vyhráno. Nevím proč, ale ostříhané hlavičky mi připadají daleko zajímavější než nudné dlouhé kadeře. To není nic proti zapřísáhlým milovnicím dlouhých vlasů, sama jsem si svého času mohla na vlasech téměř sedět, ale už delší dobu dávám přednost zajímavým střihům.

Jean Seberg se mi líbila v "U konce s dechem" možná i díky nádhernému účesu.


Vzpomínám na starý filmový časopis, ve kterém jsem si jako děcko ráda listovala a obdivovala se mladičké Mie Farrow, to si tenkrát zrovna brala Franka Sinatru, bylo jí jednadvacet, myslím. :)


Někde jsem četla, že se Emma Watson hrdě hlásí k inspiraci účesem Mii Farrow. Dle mého se rozhodla dobře, skutečně jí to moc sluší. :)


Také Annie Lennox mě hned napoprvé zaujala krátkým sestřihem, až pak jsem objevila úžasný hlas a zajímavou osobnost.


Kdybych byla chlap, tak Winona Ryder by byla přesně můj typ.


No jak říkám, velké tmavé oči a krátké tmavé vlasy. A ještě k tomu pohled plaché laně. :) Audrey Tautou.


Účes své oblíbenkyně, operní pěvkyně Dagmar Peckové jsem před dávnými lety vyžadovala po své kadeřnici. Ovšem marně, nikdy to netrefila přesně tak, jak jsem chtěla. No, když se nad tím tak zamyslím, možná byl na vině spíše obličej než práce nůžek :)


Mám pocit, že jsem Isabellu Rosellini viděla snad jen v Lynchově "Modrém sametu", ale tohle krátké setkání bylo tak intenzivní, že jsem na něj nikdy nezapomněla.


A navíc mi připadá, že Isabella dokáže elegantně stárnout, což není nic lehkého, jak mohu potvrdit ze své vlastní zkušenosti. :)


Další z mých favoritů, Tilda Swinton a účes, který dá vyniknout nevšední, odeševnělé tváři.


S mladší hereckou generací nijak zvlášť obeznámena nejsem a tak jsem si Michelle Williams oblíbila čistě na základě roztomilého sestřihu. Konečně, proč ne? :-)


Hmmm... tak s dámami jsem se vypořádala a teď by mohli přijít na řadu pánové... ;-)

Andrej na přehlídkovém mole

16. března 2012 v 22:13 | Kattys |  Tváře
A když už se dnes vezu na módní vlně, nemohu pochopitelně zapomenout na Andreje. Takže tentokrát na přehlídkovém mole. :-)

A co, já si sem tu svoji nejmilejší přece jen dám. :)


Kamil Střihavka Woo - Doo

16. března 2012 v 21:43 | Kattys |  Noty
Další z početné řady mých oblíbených písní a mých oblíbených klipů...Marc Jacobs pro Louis Vuitton Fall 2012

16. března 2012 v 21:36 | Kattys |  Tváře
Tak konec srandiček a teď už vážně. :)

Jak se tak přehrabuju v životě Marca Jacobse, co mě doopravdy zaujalo, jsou jeho modely. Což by mělo býti u módního návrháře na prvním místě. :)

Nejsem si ještě tak nějak jistá, jak se to má s jeho prací pro značku Louis Vuitton a jeho kolekcemi pod vlastním jménem, ale určitě se všeho brzy dopátrám, protože mě dotyčný opravdu zaujal. Už pro ty roztomilé sukničky jsem ochotna trávit čas u počítače a hledat. Poslední, na co jsem narazila a v nadšeném obdivu tiše hleděla, je přehlídka Louis Vuitton Fall 2012. Nehodlám se přít o to, kdo všechno už přišel s nápadem umístit přehlídku na nádraží, soustředím se spíše na ty úchvatné modely. Ty kabátky, klobouky, kabely... ty barvy.


Pro zájemce k vidění celá přehlídka, i s příjezdem vlaku. A hlavně s panem návrhářem v dlouhém šatotriku. ;-)


Marc Jacobs

16. března 2012 v 21:14 | Kattys |  Tváře
Tak jsem měla původně v úmyslu rehabilitovat Marca Jacobse, nevinnou oběť mého ne příliš přehledného článku, chtěla jsem poukázat na to, že dotyčný nenavrhoval ty pánské modely, které vás dílem pobavily a dílem pobouřily, pokoušela jsem si najít informace o jeho osobě, životě a díle, s nadšením jsem shlédla přehlídku značky Louis Vuitton, kde je MJ návrhářem, zjistila jsem, že založil i vlastní módní značku; to všechno jsem podnikla, abych si nakonec s pobaveným úsměvem uložila několik fotografií.

Tady je máte, tomu prostě nešlo odolat. :)))


A jen tak pro pořádek, mně se v těch sukničkách velice líbí! :-)

Postcrossing - USA, Francie, USA, Rusko, Taiwan, Holandsko, Bělorusko, Německo, Německo, Finsko, Island

16. března 2012 v 19:18 | Kattys |  Postcrossing
Opět plodný týden aneb "když posíláte, tak dostáváte". :)

Linda z USA, bývalá učitelka, se svými čtyřmi vnoučaty ráda cestuje a jednou by se chtěla podívat na Havaj. :)


Aline z Francie o Nantes nenapsala nic bližšího, ale celkem ji chápu, jako sedmá nejpilnější francouzská odesilatelka určitě nemá času nazbyt. :)


To Traci z USA nelitovala námahy a napsala mi, že se touto vyhlídkou může kochat kolikrát se jí zachce, bydlí totiž nedaleko. Nedalo mi to a též jsem se pochlubila vyhlídkou, na protější barák. ;-)

Denis z Ruska by se jednou rád podíval do České republiky, slyšel prý, že je to krásná země. Což jsem mu v poděkování potvrdila. :)


Troufám si tvrdit, že Chang, učitel z Taiwanu, použil starý kalendář. Na rubovou stranu nalepil známku, mou adresu a kratičkou zprávu, že tento film viděl před dvěma roky a líbil se mu. Dobrý nápad, kalendářové pohlednice vítám, jsou povětšinou zajímavé, jako třeba zrovna tato. :)


Miranda z Holandska píše, že se se svým manželem, taktéž Holanďanem, setkala před dvaceti lety právě v Praze. A že prý se jednou oba určitě do Prahy vrátí, podívat se na Karlův most. :) Pochopitelně jsem požádala o adresu, abych mohla poslat pohlednici právě zmíněného mostu. :)

Naďa z Běloruska mi poslala nádhernou pohlednici, kterou objevila v mých oblíbených. Nemohla pochopitelně tušit, že už jsem ji jednou dostala v rámci "privat swaps". Budu zřejmě muset následovat Majku a ukazovat i "mimo" pohlednice. :)


Carolin z Německa mi mimo jiné přeje krásné jaro. Neměla jsem to srdce jí sdělit, že mi těch 20°C nikterak krásných nepřipadá. Ach jo, zas už jaro! :-)Lothar z Německa se svou pohlednicí opravdu trefil. Syn miluje všechno, co se týká vlaků, takže byl pochopitelně nadšený touto visutou dráhou, či jak se tomu říká. Mě sice při pohledu na tu kabinu jímá závrať, ale pohled je to opravdu podařený. :)Miluju šikovné, nápadité, tvořivé lidi, snad i proto, že sama taková bohužel nejsem. A tak jsem rukodělnou pohlednici od Kristiiny z Finska přivítala s velkou radostí. :)


A poslední pohlednice tohoto týdne... možná by to chtělo fanfáru, protože se jedná o můj první pohled z Islandu. Jsem tak rozjásaná i proto, že Island se řadí mezi země, spolu s Dánskem, Finskem, Švédskem a Norskem, které bych opravdu ráda viděla, kdybych přemohla svou neuvěřitelnou lenost. :)
Oskar poslal pohlednici sopky, jejíž jméno bych pravděpodobně vyslovila pouze za cenu zauzlování jazyka. No jen si to zkuste sami. :)


Andrej

11. března 2012 v 11:03 | Kattys |  Tváře
Ono to možná vypadalo, že jsem si tady posledně dělala z Andreje srandičky, když jsem ho ukazovala v podvazcích, ovšem to ne, kdepak, mně se v šatičkách vážně ohromně líbí. Ale aby se neřeklo, tak tedy tentokrát to představení pojmu smrtelně vážně. :)

Když to se nedá vydržet, on má tak hezké nohy! :-)


Neděle s Hamletem - čokoláda

11. března 2012 v 1:11 | Kattys |  Neděle
Honí mě mlsná a tak si říkám, že čokoláda Hamlet bude tím jedině správným Hamletem tohoto týdne. :)


K nahlédnutí zde. :)