Září 2011

Postcrossing - Rumunsko, Španělsko, Rusko, Anglie, Německo, Německo

24. září 2011 v 19:51 | Kattys |  Postcrossing
Přehlídku pohlednic začínám touto pěknou loďkou. Antoanetta se o ní nikterak nerozepsala, ona se vlastně nerozepsala vůbec. :) Ale přidala krásné známky, a navíc, jde o můj první oficiální pohled z Rumunska, takže jsem shovívavá. :)


Luis bydlí sice v Barceloně, ale pohlednice je prý z malé vesnice na severu Španělska, u hranic s Francií. Vypadá středověce romanticky. :)


Postkrosařka z Ruska, která se zapomněla podepsat, tvrdí, že Petrohrad je nejkrásnější město na světě. Pohlednice je nádherná a tak jsem se s odesilatelkou nepřela. :)


Carolyn z Anglie má malou farmu, kde chová dobytek. Některé kusy jsou prý pojmenovány po postkrosařích. To mě opravdu zaujalo. Taková kráva Kateřina, to zní hrdě. :)


Yvonne z Německa píše, že radnice na pohlednici je celá z čokolády. Hned bych si uloupla kousek věžičky. Kdybych se tedy zrovna nesnažila trošku ubrat na váze. :)


A minule jsem zapomněla na pozdrav od Anni, která žije se svým přítelem a kocourem Lupinem nedaleko Essenu. Ale poslala pohlednici Duisburgu, protože odtud pochází. :)


Neděle s Hamletem - sametová sukně :)

18. září 2011 v 12:09 | Kattys |  Neděle
Trošku mě zamrzelo, že jsem k růžové a modré sametové sukni Hamlet nenašla tričko Ofélie. Pak teprve by byl můj dnešní úlovek dokonalý! :)

Ale třeba jsem nepátrala dost pozorně. :-)

Modrý Hamlet ;-)


Růžový Hamlet ;-)


V růžové... Victoria Beckham

17. září 2011 v 20:27 | Kattys |  Po červeném koberci...
Omlouvám se, že nereaguji na vaše komentáře zde a nové články na vašich blogách, ale jsem bez internetu, pouze sem tam se mi daří proniknout k cizímu počítači, jako právě teď. :)


Victoria Beckham mě nikdy nijak zvlášť nezaujala, jediné co o ní vím je to, že kdysi zpívala v jakési dívčí skupině a pak se jí podařilo uhnat Davida Beckhama. Na to, že vypadá jak sušená treska to není zas tak málo. :)


Že se časem dala na návrhářství je mi též známo a musím říci, že se mi její modely více než líbí. Vypadají jednoduše až prostince, ale v tom právě tkví jejich kouzlo. Alespoň pro mě. :)
Victoria Beckham Spring 2011

Postcrossing - Holandsko, Austrálie, Taiwan, Rusko, Finsko

16. září 2011 v 22:40 | Kattys |  Postcrossing
Když jsem viděla větrný mlýn a spoustu nalepených srdíček a kytiček na druhé straně pohlednice, tipovala jsem odesílatele tak na deset let a vida, ono je Karin z Holandska přes čtyřicet. :)


Deborah z Austrálie má dvě vnoučata. Chlapec se jmenuje River, holčička Willow, zajímavé. :) Tak nějak ta jména korespondují se zaslaným pohledem. :)


Linecké cukroví z Taiwanu? Zírala jsem jak blázen. :) Ale Yumie se o původu sladkostí nijak nerozepsala. :)


Jelizaveta z Moskvy bude učitelkou výtvarné výchovy a je pevně rozhodnuta podniknout cestu kolem světa. Držím jí palce! :)


Airi z Finska se svěřila, že je jí okolo padesátky a angličtina jí moc nejde. Tak to bychom měly společné. A navíc se nám líbí stejné pohledy. :)


Kde udělali bratři z NDR chybu? Nevzali si s sebou do L.A. zrcadlo! :-)

16. září 2011 v 19:42 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Otestovala jsem Billův nový vzhled na synovi. "Jé, fuuuuj!", byla jeho spontánní reakce. :)

No, asi tak nějak. ;-)Na druhou stranu jsem celkem v klidu, jako kdybych celou situaci pozorovala z druhého břehu a ta řeka byla sakra široká. A taky jsem teď byla pár dní bez připojení k netu, takže ten první šok už odezněl. Navíc se mi velice zamlouvá Billovo oblečení, podobnou halenku... no jo, nosila jsem, i s tou mašlí, je mi jasné, že už to znáte zpaměti. :)))

Nejásám, ale smířena se situací čekám na jeho další tah. Myslíte, že by šel dohola? A nebo do zrzava? Nic dalšího mě nenapadá, třeba by si to mohl na té hlavě nechat jen tak přírodně, pro změnu. Věřím, že Bill už má další proměnu pečlivě napalánovanou a celkem se těším. Když už nic jiného, člověk se s ním alespoň nenudí.

Jeden klad jsem na celé té blonďatovousaté kauze přece jen nalezla. Konečně ti dva vypadají jako dvojčata. Jsou oba naprosto stejně... odpudiví! :-)

Billova trička - 8. díl

11. září 2011 v 16:30 | Kattys |  TH = B+T+2xG

Zrovna včera jsem si říkala, že bych měla s těmi tričky trošku pohnout, než se Bill zase rozhodne pro nějakou tu malou změnu a vytočí mě tím do nejvyšších obrátek. A vida, je to tady. Tedy ta Billova malá změna, vytočená zatím ještě nejsem. Ovšem, co není, může být, jen až se Bill otočí čelem k masám. :)


Miluju Billovy úlety, ale i jednoduché věci mu sluší.


Třeba zrovna tady... v bílé...Ale šedá, to je prostě moje barva. :-)


A když je ta šedá tak tmavá, že až připomíná černou, také to není špatné... :)


Koneckonců, proti černé nemám námitek...Ach... to je krása... :-)


Sem tam vydržím i nějakou tu lebku...Je vůbec možné, že by si vzal na sebe zelenou? Tohle je snad jediný kus oděvu v této barvě, který jsem na něm kdy viděla. :-)Tady to tričko není moc dobře vidět, ale když to je jedna z mých nejoblíbenějších foteček. :)


Tak a na závěr si dáme to nejsledovanější tričko vůbec, já se tak těším, jak asi vypadá zepředu. ;-)


Neděle s Hamletem - Arnold Schwarzenegger

11. září 2011 v 15:18 | Kattys |  Neděle
Tak tohle mě vážně pobavilo. :) Arnold Schwarzenegger jako Hamlet prostě nemá chybu. :)


V zelené... Haider Ackermann

10. září 2011 v 17:36 | Kattys |  Po červeném koberci...
Dnes jsem si k prozkoumání vybrala svou oblíbenou Tildu Swinton. Vypadá naprosto úchvatně. Ovšem pochybuji, že se mnou bude někdo souhlasit. Kromě modrozelenky, samozřejmě. :)


Stůňu po jejím účesu! Ovšem živě si dovedu představit protáhlý obličej své kadeřnice v momentě, kdy jí tento obrázek donesu a poručím: "Takto!" :)))


Tilda Swinton, "We Need To Talk Abour Kevin" Toronto Film Festival Premiere, 2011
Haider Ackermann

Haider Ackermann, narozen v Kolumbii, adoptován francouzskou rodinou, výtvarný talent, inspirace z cest po Evropě i Africe, studia v Holandsku a Belgii, úspěšná autorská kolekce v roce 2002, prý jeden z nejzajímavějších návrhářů současnosti.
Nedokážu posoudit, ale v souboji o titul toho nejsympatičtějšího by mohl obstát se ctí. :-)


Haider Ackermann Fall 2011

Stefan Žeromski - Historie hříchu

10. září 2011 v 16:51 | Kattys |  Přečteno
Vzpomínám si, jakou jsem prožívala čirou rozkoš, když jsem se před dávnými lety probírala katalogem Odeonu na příští rok a přemýšlela, kterou knihu z bohaté nabídky si objednám. Většinou se počet vybraných knih shodoval s počtem svazků nutných k obdržení prémiového výtisku, jenž se tenkráte nedal sehnat jiným způsobem. Kdepak internet, o tom se nám tehdy ani nesnilo. :-)

Ale nějak dnes nechápu, co mě to popadlo, že jsem si dobrovolně vybrala knihu s názvem Historie hříchu. :-) Určitě ne pro ten nádech pikantnosti, v katalogu bývalo každé dílo poměrně dost přesně popsáno. Zřejmě jsem usoudila, že Sienkiewiczovo Quo vadis a Ohněm a mečem nestačí k pochopení sousedního národa a toužila pro věc udělat více. :)Hned v první větě doslovu jsem se dočetla, že Historie hříchu nepatří mezi autorova nejlepší díla. Nevím, možná má Jana Hloušková, autorka doslovu, pravdu. Po zdolání knihy nikterak netoužím po zbylých spisovatelových pokusech. Ne že by snad čtený román nebyl ku čtení, ale nějak jsme se s Žeromskim prostě minuli.

Prudké střídání děje, těžko pochopitelné zvraty, hrdinčina neskutečná přitažlivost, neuvěřitelné náhody a zásahy osudu, to všechno jsem poměrně úspěšně strávila, ale autorovy pokusy o uchopení, procítění a vyřešení sociální otázky mě iritovaly, zvláště když jsem si uvědomila, že spisovatel zemřel roku 1925 a jaksi se nedožil uskutečnění některých svých tezí. :-)


Některé polské noviny označovaly román za pornografický, chápu, že v době jeho vydání - 1908 - snad takto mohl působit, ale dnešnímu otrlému čtenáři toto pobuření musí nutně připadat úsměvné.

Jako ukázku jsem vybrala tu nejerotičtější pasáž, kterou se mi podařilo najít. :-)

Když oba vystupovali po strmých schůdkách do bytu, Lukáš ji rozechvělýma rukama zlehka postrčil do svého pokoje. Otočil klíčem ve dveřích. Rozstřesenýma rukama zapálil lampu. Stála pořád u dveří. Přiblížil se a podíval se jí do očí. Poprvé uviděl jejich nový pohled. Dívaly se daleko, daleko... Byly pohlaslé, zděšené, božsky živé i jakoby mrtvé. Polekal se, když se zadíval do toho modrého pohledu, obnaženého a plného nádhery jako kalich kouzelného květu, který ruka odtrhla v šílenství od lodyhy a od země. Zachycoval očima ten milostný pohled.
"Není tento okamžik... není štěstím?" zeptal se jí se slzami.
"Štěstí..." prodralo se jí zašeptání mezi drkotajícími zuby.
Vtom ji začal o překot rozepínat, trhat živůtek, stahovat násilím těsné rukávy, trhal jí knoflíky košile, strhával sukni, rval tkaničky...
Uplývaly šťastné dny šťastné lásky. Odevzdání srdce, duše i těla se stalo skutkem. Sestoupil na zem jako slavnost a svátek, ten čas milostivého posvěcení všech žádostí, přející poblázněným výbuchům, rozmarům a vznětům jiné duše a jiného těla. Otevřela se brána zahrady, kde lze plakat štěstím, nebo truchlit pro strasti lásky nedobytné slovy, pro její nejzazší vrcholy pod stinnými korunami rajských stromů. Slzy kanou z očí do očí, usychají na milované tváři. Společný úsměv na rtech dvou lidí.
Čeření přecházelo z paží do paží a vracelo se na původní místo. Přinášelo zprávu o tajemných vzrušeních, o citech za hranicemi veškeré možnosti vyjádření jejich existence a intenzity. Polibky nevedou k splynutí těl, ale duší. Těla nemají navzájem tajemství a duše touží po odhalení a objevení svého nejhlubšího bytí.
Tělesná rozkoš, stírající z duše milostný smutek, utišuje její neprozkoumanou a všemocnou hudbu. Ticho a štěstí v objetí. Vznešené, neotřelé srdce, které pohrdá nebezpečím a přislíbilo oběť, věrné srdce, které se z vlastní vůle pokořilo, srdce, ten neprobádaný jev, tepe v zázračném rytmu dívčích prsou, v jejich věčně živé křivce, čarodějném tajemství.

Postcrossing - Holandsko, Finsko, Německo, Polsko, Holandsko, Německo, Finsko, Itálie, Japonsko

10. září 2011 v 14:47 | Kattys |  Postcrossing
Tento týden mohu také počítat mezi ty pohlednicově úspěšné. :-)

Hned ta první pohlednice, od Auke z Holandska, je nádherná, takový žánrový obrázek. V Holandsku jsem ještě nebyla, ráda bych se podívala na vlastní oči, hlavně do galerií na své milované obrazy, ale nevím, jestli se kdy odhodlám. :)


Eva z Finska mi napsala, že její pohlednice není jen tak nějaká ta reklamní, jak by se na první pohled mohlo zdát, ale jedná se o upozornění na kulturní akce, které probíhají celý rok pod názvem "Turku, the European Capital of Culture 2011", což zní rozhodně zajímavě. :-) Nenašla jsem odvahu odepsat paní profesorce, vyučující práva na místní unverzitě, že o Turku vím jen to, že tam hraje hokejový klub TPS Turku. Říkal syn, tedy. :)


Na celém tom pohlednicovém projektu mě baví i to, že se kromě obdivování nádherných pohledů občas dozvím i něco zajímavého, nevšedního, nečekaného. Tak třeba zrovna když mi Elvira z Německa poslala pohlednici, kterou nafotil Niculai Constantinescu. Pochopitelně jsem o něm nikdy neslyšela, takže jsem zapátrala a nyní mohu směle prohlásit: šikovný chlapec. :)


Jarka z Polska mi napsala, že dle jejího mínění je Krakow nejkrásnějším místem v její zemi. V Polsku jsem sice byla, ale nijak zvlášť propátrané to tam nemám, takže... třeba má pravdu. :-)


S Berthou z Holandska se v mnohém shodujeme. Až na to, že já bych svůj život péči o starší spoluobčany zasvětit nedokázala, na to nemám dost trpělivosti. :-)Tenhle pohled jsem dostala rovnou od celé rodiny. Zřejmě platí, co obrázek, to jeden člen. Té rodiny, myslím. :) Žijí ve starším domku se zahradou poblíž Munsteru a matka rodu pracuje na částečný úvazek v domově důchodců. Hmmm... tento týden je to samý altruista. I když, ti by asi pracovali zcela zdarma. :)))


Anne z Finska poslala nádherně romantický pohled, ovšem připsala, že ona si teď západů slunce moc neužije, neboť se jí v dubnu narodila dcera. :-)


Pohled z Milána je tak nádherný, že jsem se dokonce pokoušela napsat Denisovi z Itálie cosi o tom, kterak milánský dóm vypadá jako nádherná stará krajka, ovšem pak jsem usoudila, že se nebudu ztrapňovat se svou slovní zásobou a odbyla jsem tu krásu pouhým "beautiful". :)


Noriko z Japonska psala, že tento nádherný objekt je na seznamu UNESCO. Ani se nedivím. :)


Přihnala jsem se dnes domů

7. září 2011 v 20:43 | Kattys |  Asi tak nějak...
s tím, že snad konečně napíšu nějaký veselý článeček, ale hned u dveří mě odchytil syn s tou děsivou zprávou. Letěla jsem k televizi a bezmocně zírala na tu hrůzu. Letadla padala, padají a zřejmě i padat budou a u zpráv o zmařených lidských životech pokaždé zamrazí, ale tahle tragedie mě zasáhla do hloubi duše. Nestává se často, abych netušila, co napsat, jak se vyjádřit, ale tentokrát jsem prostě jen v šoku.

Jan Marek, Karel Rachůnek, Josef Vašíček...

Neděle s Hamletem - hotel Hamlet

4. září 2011 v 10:34 | Kattys |  Neděle
Zdálo by se, že s tímto Hamletem přicházím trošičku pozdě, ale koneckonců ještě není tak docela po sezóně. Takže kdo by chtěl zavítat do Folkestone v Anglii, může se ubytovat v hotelu Hamlet.

Nevypadá špatně. :)


Chřástal

3. září 2011 v 23:13 | Kattys |  Asi tak nějak...
A teď si dáme zvířátka. :-)

U Skácelovy básně o poprchávání se v komentářích vyskytl malý problém s chřástalem, takže jsem si dotyčného pilně vynašla. :-)

Takhle vypadá chřástal polní,


tohle by měl být chřástal vodnía toto je chřástal kropenatý


No, možná jsem je trošku zpřeházela, ale tak snad nevadí. :-)

To já zas měla problémy s autogénem. Ale teda ten nehledám, takový nesympatický slovo, nechápu, co na něm pana básníka zaujalo. :-)

Postcrossing - Holandsko, Rusko, Anglie, Finsko, Německo, Rusko Německo, Bělorusko

3. září 2011 v 9:44 | Kattys |  Postcrossing
Opět se dařilo. Jen mě rozčiluje, když některý den nepřijde nic a další den mi pošta doručí pět pohledů najednou. Taky by si na to postkrosaři mohli dát pozor, domluvit se a posílat rovnoměrně. ;-)

Pohled od Maud z Holandska mě nadchnul, miluju tyhle tužkové záležitosti, mám jich v oblíbených spoustu a tato holandská je moje první vlastní. :-)


Natalia z Ruska mi napsala, že viděla v mých oblíbených pohlednice s kuřátky a tak je pro mě také vybrala.:)


Oni si postkrosaři nedají pokoj s těmi mrňavými obrázky! Jako třeba Andy z Anglie. Vím, že bych se o tom měla zmínit na svém profilu, ale když já jsem poslední dobou nějaká líňoučká. To si tady radši budu pořád stěžovat. ;-)


Ilari z Finska poslal nádherný pohled, skvěle se hodí k mé podzimní náladě. :)


Klaus z Německa je postkrosařem skoro pět let a ve své sbírce má k dnešnímu dni 4.777 pohledů. Zajímalo by mě, kde je doma skladuje. To musí mít manželka radost. :-)


Marta z Ruska polepila celou zadní stranu známkami, bohužel byly všechny stejné, a připsala jen "happy postcrossing". :) Ale přední stranou mi vše vynahradila, miluju tyhle "jídelní" pohlednice. Vyloženě nad nimi slintám. Mňam, dala bych si něco dobrého. :)


Jana z Německa mi fotokalendářem Berlína děkovala za pohled Spejbla a Hurvínka, který jsem jí poslala nad rámec. Myslela to dobře, já vím, jako abych si Berlína opravdu užila, ale když ty obrázky jsou tak mrňavoučké. :)Alena z Běloruska poslala úžasný pohled, který pro mě koupila v muzeu v Minsku, na oplátku za Monetovy Růže.- :)


V šedé... Yohji Yamamoto

3. září 2011 v 1:04 | Kattys |  Po červeném koberci...
Co pořád samý ženský, a navíc tu máme oslavence. :)

Škoda, že zrovna to modré cosi je useknuté, to se mi líbilo nejvíce, teda když nepočítám Billa, pochopitelně. Klídek, Bille. :)
Bill Kaulitz, Japonsko 2011
Yohji Yamamoto

Yohji Yamamoto, japonský módní návrhář. Co bych tak o něm napsala... na fotografii působí sympaticky, alespoň na mě. :)

A já být pánem, učitě bych si vybrala. :)


Yohji Yamamoto Fall 2011

Pampeliška

2. září 2011 v 23:34 | Kattys |  V obraze...

Možná že to vypadá až kýčovitě, ale odkvetlé pampelišky, to je zkrátka moje. :)


Katryn Moisan, z cyklu Wind