Prague Pride 2011

13. srpna 2011 v 21:00 | Kattys |  Asi tak nějak...


Jsem velice pohodlný člověk a tak se mi nechtělo. Strašně se mi nechtělo. Ale výroky pánů Hájka, Bátory a Klause mě zvedly ze židle a donutily zaujmout postoj. A to doslova. Stála jsem promočená naproti Obecnímu domu a usmívala se na ten hlučící barevný dav, co mě pomalu míjel. Připadala jsem si lehce nepatřičně, tak nějak jako v ZOO, když okukuju zvířata v klecích. Ale protože jsem celou akci pojala jako hodinu občanské nauky s cílem předvést synovi toleranci v praxi, vzmužila jsem se po chvíli a s průvodem (ovšem jdouc pěkně po chodníku) :-) dorazila na Střelecký ostrov.
Pár postřehů:

- strašně jsem toužila mávat vlaječkou, zřejmě pozůstatek prvomájových pochodů ;-), ale nikde jsem žádnou nesehnala

- syn objevil v průvodu hocha se stejnou mikinou, kterou měl on sám, jedovatě zelenou, tolerantní matka zatajila dech

- syn se otáčel zásadně za blonďatými policistkami, které doprovázely průvod, tolerantní matka si oddechla, vnoučata budou! :)

- holé a duté lebky na Jungmannově náměstí jsme nezastihli, naštěstí. :)

- tolik vzájemně se líbajících chlapců jsem za celý svůj život ještě neviděla :)

- dívky se chovaly zdrženlivěji, pouze se držely za ruce :)

- nechápu, jak ten chlapec v ženských třpytivých šatech mohl na těch úděsných podpatcích zdolat trasu pochodu, já měla dost už na Národní. :)

- dvě polské vlajky uprostřed průvodu

- nic proti nalíčeným chlapcům, ale zjistila jsem, že make up sluší jen a pouze Billovi. :)

- Janis Sidovský, Fero Fenič, Jaroslav Brabec. Jiřího Hromadu jsem nezahlédla

- hrozně moc se mi líbily duhové deštníky, já chci taky takový! :)

- stála jsem na Střeleckém ostrově před budkou s WC, čekala na syna, když vtom vyšel z vedlejší budky chlapec a chytil stranou stojícího roztomilého mladíka přímo za zadeček - zhmotnění všech přečtených slashových povídek před mýma očima. :)

- někteří zúčastnění měli skelný pohled a váhavou chůzi již kolem čtvrté odpoledne, nechci vidět ty konce. :)

- naprosto nezvladatelný záchvat smíchu, když se syn zeptal, jestli už taky narazíme na nějaké ty klaustrofobiky. :))) Důsledek ranní přednášky o xenofobii, homofobii, toleranci, respektování menšin, a tak dále. :)

No dobrá, tak vážně. :)

Vkaz Šimona Pánka tak nějak nejvíce odpovídá mým pocitům.

Nejsem žádný velký příznivec exhibicí a veřejných pochodů a sám se takových akcí neúčastním, asi protože jsem konzervativní, co se týče veřejného prostoru. Celý tento festival a pochod ale podporuji, protože je to možnost dozvědět se o životě lidí s jinou sexuální orientací. O tom, jak to může být těžké, jak máme přemýšlet o vlastní toleranci a netoleranci a chápu, že pochod je vyústěním celého festivalu. To, co je pro mě z principu důležité, je, že vzniká prostor pro debatu. Líbí se mi doprovodné akce - workshopy o zločinech z nenávisti, workshopy pro vytváření vhodného prostředí na pracovišti apod. Takže z principielních důvodů jsem rád, že mohu podpořit festival a pochod a doufám, že dobře dopadne.
zdroj: http://www.praguepride.com/index.php?page=pride-podporuji


A na úplný závěr hláška z mého milovaného seriálu. Prostě - asi tak nějak. ;-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majka Majka | Web | 13. srpna 2011 v 22:49 | Reagovat

No, Kattys, a to je další důvod, proč lituju, že nebydlím v Praze nebo poblíž (myslím kromě toho důvodu, že tam máte rozhodně větší výběr pohledů :D). Musím říct, že bych se na ten průvod šla taky podívat. Takhle jsem jen četla průběžné zprávy na FB a pak koukla v TV na zprávy :-) A u tvého vyprávění jsem se fakt culila (tolerantní matko :D). Chtěla bych potkat Janise (měl tam Pavla? A nepotkala jsi i Honzu Musila? O tom vím, že tam byl :-)). Jo a nezapomněla jsi u těch chlapců, kterým sluší make-up, na Andreje? :-)

2 Kattys Kattys | 13. srpna 2011 v 23:36 | Reagovat

[1]: Co ti budu povídat, Majko, naučný výlet jsem spojila s nákupem pohlednic, jak jinak. :))) Mám spoustu psů, koček, koní a pochopitelně i Pastelek, takže mě nemůže nic zaskočit. Jen jsem nikde nenarazila na Krtečka! Smůla! :)))

No jo, já teď bydlím od Prahy asi tak 20 km, před narozením syna jsem tam leta pracovala, takže jsem holt na blízkost velkoměsta zvyklá. :)

Janis se mi jen tak mihl s průvodem, Pavla jsem nezahlédla. :) Musila jsem neviděla, myslela jsem, že bude moderovat tu akci na Střeláku, ale my tam dorazili celkem brzy, téměř s čelem průvodu, takže se ještě nic moc nedělo. Tedy spíše nic než moc. Nějaké disco rytmy se tam sice ozývaly, ale na to mě neužije a tak jsem syna přemluvila k odchodu. Lavičky byly stejně obsazené, tráva mokrá, všude bláto, tak jsem šli na pizzu. :-)

No jó, na Andreje jsem nějak pozapomněla, to je pravda. :) On mi to určitě odpustí. :)

3 Edene Edene | 14. srpna 2011 v 15:20 | Reagovat

Jo tááák, výchovná akce ... no jen jestli jsi se Kattys náhodou spíš nepotřebovala osvěžit pohledem na mladé namalované chlapce po těch šočcích, které nám Bill poslední dobou servíruje.

Super reportáž, moc jsem se pobavila.

4 Kattys Kattys | Web | 14. srpna 2011 v 15:29 | Reagovat

Edene, odhalila jsi mě!!! :))))

Řeknu ti, že to bylo velice osvěžující odpoledne. :)))

Potěšilo mě, že se ti reportáž líbila, chystám totiž nějaké ty "zábavné" historky o o cestování metrem, ale nejsem si jistá, jestli by vás to chtěo číst.:)

5 Edene Edene | 14. srpna 2011 v 15:43 | Reagovat

Kattys tak to se těším už teď. Historky z tak exotického prostředí, kterým pro mě, jako venkovana, jistě metro je, budou velmi atraktivním čtivem. Jen tady pěkně vyventiluj svůj literární talent.

6 Kattys Kattys | 14. srpna 2011 v 15:47 | Reagovat

[5]: No, co se týče talentu, to nemohu sloužit, ale za tu chvilku, co cestuju a rozhlížím se kolem sebe, jsem nějaký ten materiálek sesbírala. :)))

7 modrozelená modrozelená | 14. srpna 2011 v 20:02 | Reagovat

Herdek filek, zase ten blog nejak hapruje, skoro nic se mi nezobrazuje, jak by melo.
Ale k tematu. Vylet to musel byt uzasny a atmosfera tim tuplem. Ja se prozatim zucastnila "Pride" jenom ve Stockholmu, a to uz taky bude radka let zpet, ale bylo to prima.
Mimichodem, nedavno jsme tu meli "Slut march/pride"... melo to byt mezinarodni, ale nevim, jestli se to poradalo i v Praze. Pochod za emancipaci a svobodu oblekani zen... aby se zensky mohly oblikat jak chteji, aniz by se musely bat, ze je nekdo znasilni, nebo si na ne bude jinak dovolovat.

8 Kattys Kattys | Web | 14. srpna 2011 v 20:13 | Reagovat

[7]: Taky nevím, co se s tím blogem děje, neustále mi cestujou videa z článku do článku, ztrácejí se mi obrázky nebo se pro jistotu vůbec neukazujou. Ach jo. :)
No já nikdy nic podobného neviděla, takže jsem jen zírala. Tedy ne že bych se přímo účastnila, jen jsem pozorovala. To jsem já, pozorovatel. :) Ale vlastně se musím pochlubit, že asi tak tři minuty jsem v průvodu šla. Ono se Na Příkopech okolo McDonalda prostě nedalo projít, takže jsme se synem slynuli s průvodem. Hezký to bylo. :)
Tak pochod za svobodu oblékání, no o tom jsem tedy ještě neslyšela! Budu si muset najít nějaké informace, to jsou mi věci. :) Člověk se od tebe vždycky něco zajímavého dozví! :-)

9 modrozelená modrozelená | 14. srpna 2011 v 20:31 | Reagovat

[8]:Slutwalk se snad letos konal prvne, jestli se nepletu. Celosvetove se toho zucastnilo snad jen nekolik desitek tisic lidi, ale i tak to mohlo byt zajimave. Videla jsem fotky v novinak a tady pochodovalo asi 5 tisic ucastniku. Zaclo to jako iniciativa v Kanade, a to jako rekace na prednasku nejakeho policejniho pohlavare, ktery mluvil o sexualnim nasili. Tam se pry mel zminit, ze aby se zeny vyhly nasili, by se nesmely oblikat jako kurvy. No a to zpusobilo tu reakci a nakonec vyustilo ve Slut march.
http://www.youtube.com/watch?v=hwRc6JWirZg&feature=related

10 Edene Edene | 15. srpna 2011 v 17:36 | Reagovat

http://www.youtube.com/watch?v=LL8gYQPPdto&feature=player_embedded#at=45

Tak tahle "rada" přišla s křížkem po funuse, ale třeba není všem pochodům konec ...

11 Janule Janule | Web | 15. srpna 2011 v 21:30 | Reagovat

Ty spamerko jedna :-D Takhle mě lákáš na blog, jo? :-D Mejly mi posílat... :-D Tak jsem tady... a hned tě sprdnu na dvě doby. Nemysli si, že ti tady budu jenom přikyvovat jako ostatní, to teda ne! :-D
Tak prej pro pohledy, jo? Pro pohledy... v pátek byl moc vedro se jenom najíst a v sobotu si to štráduješ přes celou Prahu za těma homo prdelkama :-D Ty potvoro :-D Ty ses nechtěla v pátek unavit, abys na ně měla v sobotu dost energie, je mi to jasný. :-D Ale chápu to, kdybych nebyla líná, vytisknu s vlaječku a jdu s nima. :-) Jenže líná co? Líná jsem! A tím je to vyřešený.
PS: doufám, žes mladýmu nějakýho toho klaustrofobika urychleně našla, aby to jako přednáškovej vejlet nebylo marný. :-D

12 Kattys Kattys | Web | 15. srpna 2011 v 22:29 | Reagovat

[11]: Vedro bylo hnusný a ještě jsem párkrát zmokla. Pak jsem se brodila bahnem na Střeláku, když jsem hledala volnou lavičku, ale byla jsem tam jen se synem, kterej ví, jak vypadá obézní matka v pohybu. Naštěstí jsem nikoho neznala a nikoho známého nepotkala, takže jsem se mohla potit po libosti a nestydět se u toho. :)))
Tak příští rok jdem spolu, ne? :-)
Já přišla úplně nepřipravená, myslela jsem, že se budou vlaječky rozdávat, strašně jsem chtěla z chodníku mávat, no dyť říkám, nějaký prvomájový postižení. :) Dokonce jsem se na shromaždišti prodrala srdcem průvodu, ale nikde nic. Příště se musím lépe přichystat. :)
Ale tak prdelky byly pěkný, ovšem já to okukování vzdala poměně dost záhy a šli jsme se naprosto přízemně najíst. :)))

13 Janule Janule | Web | 15. srpna 2011 v 22:35 | Reagovat

No hele, jestli se příštího roku dožiju, budu o tom uvažovat. :-D Vlaječky se rozdávaly za soudruha komunisty, kterej na to dával prašule. Každá prča něco stojí, a víš, co stojej ty jejich šílený duhový barvy? :-D To by se Hromada nedoplatil, kdyby to měl financovat. :-D Každej za svý, jasný? :-D

14 Kattys Kattys | Web | 15. srpna 2011 v 22:41 | Reagovat

[13]: A to já bych si i připlatila, ty duhový deštníky byly tááák roztomilý. :) To by mě zajímalo, kde to berou. :)

Jak nikde nic nečtu, tak jsem na nějakým blogu náhodou narazila na hlas z opačného tábora a že prej se odpůrci musí na příští rok lépe připravit. Tak to máme společný, tu přípravu. :)

15 Kattys Kattys | Web | 15. srpna 2011 v 22:42 | Reagovat

[9]: Tak to je vyloženě zajímavý! :-)

16 Kattys Kattys | Web | 15. srpna 2011 v 22:48 | Reagovat

[10]: To bylo dobrý! :)))

17 Rézi Rézi | Web | 18. srpna 2011 v 12:36 | Reagovat

Podala jsi nám skvělou reportáž a tvé postřehy mě opravdu pobavily. Zvláště ta první s těmi vlaječky a pak syn, který se otáčel za policajtkama. :-D

18 Kattys Kattys | Web | 18. srpna 2011 v 22:43 | Reagovat

[17]: Tak to jsem ráda, že ses bavila. :) Ono to vlastně bylo velice zábavné odpoledne. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama