Duben 2011

Bille?

30. dubna 2011 v 0:26 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Bille, já ti do toho vážně nechci mluvit, ty víš dobře, že vydržím víc než člověk, ale nemyslíš, že takhle


případně takhlepochopitelně takhlea nebo třeba takhle

je to mnohem lepší než takhle? Prosím, zkus se nad tím alespoň zamyslet. :)))


JUST WED

29. dubna 2011 v 21:59 | Kattys |  Asi tak nějak...
Pár minut jsou svoji a už mu do toho řízení kecá! A nebo na něj ječí, aby to okamžitě otočil, že zapomněla vypnout žehličku. :-)


Tak nejdříve jsem o svatbě nic nevěděla, pak jsem se pochopitelně ofrňovala, a když jsem dostala za úkol na příští lekci angličtiny vše pečlivě sledovat a oživit si slovíčka jako třeba page boy, morning suit, dignitaries and so on, vyloženě jsem se bouřila. Ale protože v práci máme blokovaná všechna videa a spoustu blogů, připadalo mi velice vzrušující, tajně slavnou svatbu sledovat. :) Nadšeně jsem podávala informace pilně pracujícím kolegům, ale těsně před příchodem ženicha do Westminsterské katedrály se zřejmě chtělo na přenosu podílet tolik lidí, že se spojení přerušilo a měla jsem po ptákách. :) Ale Eltona Johna s přítelem a Beckhamovic rodinku jsem zachytila. :-)

Takže nakonec musím uznat, že jsem si tu svatbu pěkně užila, mezi tím vším účtováním. :-) Sice jsem toho moc neviděla, ale bylo to vyloženě dobrodružně strávené dopoledne! :-)

Happy Boss

28. dubna 2011 v 21:46 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Jak se tak pod Tomovou nádhernou fotografií rozvinula diskuze, vzpomněla jsem si na své oblíbené video a kupodivu ho i našla. Jenže jsem měla trošku problém s autorem. Velice dobře si vzpomínám, že pod videem byla v roce 2008 podepsána Naseda, ale když jsem ji na YT hledala, zjistila jsem, že zrušila svůj účet. Nerada bych na svém blogu podporovala prachsprosté zloděje, nemohoucí plagiátory a chamtivé vykradače hrobů, ale to video je tak rozkošné, že pro tentokrát přimhouřím obě oči. Dělám to opravdu nerada, nechápu, jak si někdo může beztrestně přivlastňovat práci jiných!

Tak už toho morálního rozhořčení bylo pro dnešek dost. :)
Všem ctitelům Toma dospělého, zmoudřelého a kukuřičného doporučuji moment 2.38. :))))

A je to tady!!!

28. dubna 2011 v 21:02 | Kattys |  Asi tak nějak...
A je to tady! Všem hokejovým fanouškům se zajisté zrychluje tep, vstupenky zakoupeny, dresy vyžehleny, vlajky připraveny (zdravím Giu!!! :)), však říkám, už je to tady. :-)
Jak to tak vypadá, já budu letos v klidu, moje televize přenáší pouze tři programy a ani jeden z nich hokejové zápasy ukazovat nebude. Ale ani mi to nijak zvláště nevadí, ty doby, kdy jsem si před obrazovkou nervozitou okusovala nehty, už jsou dávno pryč. :)
Přípravné zápasy jsem nesledovala a netuším, jak silné týmy se tento rok utkají, ale jako věčný pesimista nevěřím, že bychom si sáhli na medaili. A to i v tom případě, že by se Jaromír sem tam trefil.

:-)


:-)

Ale pochopitelně, kdyby to náhodou chtělo dopadnout takto, vůbec bych se nezlobila.

:-)

Jen tak mezi námi, když si vzpomenu, jak jsem u televize šíleně ječela a poslední minutu pěsti držela tak silně, že jsem měla v dlaních otisky nehtů ještě hodně dlouho, nějak mě opouští ta blahosklonnost, s kterou jsem tento článek začínala. :-)
Takže... Češi do toho!!!!!!!!!!!!!!!!

Karel Škréta

28. dubna 2011 v 19:49 | Kattys |  Štětce
Jsem tak neuvěřitelně líný člověk, že všechno dělám na poslední chvíli. A to se mi nedávno pěkně vymstilo. Přestože byla výstava díla Karla Škréty (1610 - 1674) zahájena již v listopadu loňského roku, měla jsem pořád dost času a nakonec jsem ji kvůli nemoci zmeškala! To jsem prostě já! Přitom jsem se tak těšila!!!
Paris a Helena, 1672
Svatý Martin se dělí o plášť se žebrákem, 1645
Ignác Jetřich Vitanovský z Vlčkovic, 1669
To jsem opravdu zvědavá, co prošvihnu příště. :-)

Bill a Bill a Bill

26. dubna 2011 v 23:26 | Kattys |  TH = B+T+2xG
No dobrá, do čtyř počítat ještě umím a také jsem si všimla, že mi tady jeden chybí. Ten kdyby věděl, že jsem ho, naši divu, zařadila na poslední místo, no nechtěla bych slyšet ten virvál. :-)

Za odměnu, že byl tak neskutečně trpělivý, objeví se hned několikrát. ;-)
Promiň, Bille, přístě se to už nestane, dám si pozor! :-)

Tom

26. dubna 2011 v 22:26 | Kattys |  TH = B+T+2xG
A takový to byl krásný chlapec... :-)


Tygr

26. dubna 2011 v 22:22 | Kattys |  V obraze...
Steve Winter, Pictures of the Year


Kdysi jsem na jedné lekci angličtiny, kam tedy nevím proč neustále tvrdohlavě docházím, na otázku, které zvíře mám ráda, pravila velice jednoduchou a střídmou rádoby angličtinou, že obdivuji tygry. Jednak je tygr nádherná elegantní šelma a pak mi také připomíná mou oblíbenou skupinu Laura a její tygři. Jednak zpívají úžasné písně a jednak mě baví název kapely, který je inspirován knihou Williama Saroyana Tracyho tygr, pochopitelně mou oblíbenou knihou, jak jinak. Jednak je zde tygr kupodivu černý panter a jednak je vlastně všechno, co kdy chtěl Tracy mít. Čemuž rozumím. Když Tracy recituje báseň Williama Blakea "Tygře, tygře, žhavě žhneš", ani nedýchám. Je to jedna z mála básní, které umím zpaměti, dokonce jsem se samým nadšením naučila i kousek originálu. Malinký kousíček. Abych si připomněla, když někdy ztrácím víru, že každý máme svého tygra.


William Blake - Tiger
Tiger! Tiger! burning bright
In the forest of the night
What immortal hand or eye
Could frame thy fearful symmetry?
-
In what distant deeps or skies
Burnt the fire of thine eyes?
On what wings dare he aspire?
What the hand dare seize the fire?
-
And what shoulder, and what art,
Could twist the sinews of thy heart?
And when thy heart began to beat,
What dread hand? and what dread feet?
-
What the hammer? What the chain?
In what furnace was thy brain?
What the anvil? what dread grasp
Dare its deadly terrors clasp?
-
When the stars threw down their spears,
And watered heaven with their tears,
Did He smile His work to see?
Did He who made the Lamb make thee?
-
Tiger! Tiger! burning bright
In the forests of the night,
What immortal hand or eye
Dare frame thy fearful symmetry?Tygře, tygře, žhavě žhneš
v noci, jíž jak lesem jdeš!
Kdo vzal smrti její moc
a dal ti strašnou souměrnost?

V hloubi kde, kde v nebesích
planul oheň očí tvých?
Na čích perutích se vznese?
Která ruka plamen snese?

Který fortel, které ruce
utkaly tkáň tvého srdce?
Kdo, když srdce začlo bít,
strašný spár moh' vytvořit?

Kdo dal řetěz, kdo jej kul?
V které výhni mozek žhnul?
Která kovadlina, hmat
smí tu hrůzu do ruk brát?

Když pak hvězdy vrhly kopí,
jejich slzy nebe kropí,
moh' se, kdo tě stvořil, smát?
Beránka moh' udělat?

Tygře, tygře, žhavě žhneš
v noci, jíž jak lesem jdeš!
Kdo vzal smrti její moc
a dal ti strašnou souměrnost?

naprosto geniální překlad - Zdeněk Hron

Annie Lennox

26. dubna 2011 v 21:06 | Kattys |  Noty
Jedna z mých oblíbených písní. Jedna z těch nejoblíbenějších. Napsala bych nejoblíbenější vůbec, ale musím si nechat pootevřená zadní vrátka. :-)

A pochopitelně jedna z mých nejoblíbenějších zpěvaček! Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, kde hraje spousta mých nejoblíbenějších herců. :-)

Tak si to nějak přeberte, já si jdu Annie pustit znovu. :-)


Postcrossing - Kate a William

26. dubna 2011 v 20:37 | Kattys |  Postcrossing
Pohlednice posílané po Evropě většinou dorazí k adresátovi během tří až čtyř dní, tato mě však hledala téměř měsíc a půl. Ale dorazila včas. Tomu tedy říkám perfektní načasování! :-)


Na rubu pohlednice jsem se dočetla, že se jedná o oficální foto u příležitosti zasnoubení prince Williama a Catherine Middleton 16.listopadu 2010. Ne že bych snad o tom něco věděla, že se chystá královská svatba jsem zjistila teprve před několika dny. Ale sluší jim to. Tak hodně štěstí!!! :-)

Georg

26. dubna 2011 v 19:15 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Aby si nemyslel, že ho snad přehlížím. :-)


Pavučina

25. dubna 2011 v 23:14 | Kattys |  V obraze...
Ještě zcela nedávno jsem nad touto nádhernou fotografií jásala, ovšem dnes mi tak nějak bezděčně připomíná mé hmyzí problémy. :-)
Z cyklu Texture, Claire Simpson

Neděle s Hamletem - A. Thomas

25. dubna 2011 v 22:50 | Kattys |  Neděle
Miluju operu. Netuším, kde jsem k té vášni přišla. Je pravda, že někteří členové naší rodiny pěkně zpívají, ale já k nim bohužel nepatřím. Sice jsem na základce zpívala ve školním sboru, ovšem to není žádné měřítko úspěšnosti, brali kohokoliv. :-) Hned zpočátku jsem byla zařazena ke třetímu hlasu a tam jsem také spokojeně vytrvala po celou dobu školní docházky. My, zpěváci třetích hlasů, jsem byli výborná parta, někteří se scházejí dodnes. Absolvovali jsme spoustu Puškinových památníků, schůzí ROH, setkání v domovech důchodců, výročních sešlostí Zahrádkářů. Tam všude jsme zpívali převážně za párek či chlebíček a báječně se ulejvali z vyučování. Možná právě odtud pramení má láska k vážné hudbě! ;-)

Jak už jsem v úvodu poznamenala, miluju operu. Po sto padesáté prvé trnu s Vodníkem o osud Rusalky, je mi líto Dona José, věřím princi Kalafovi, že skutečně zvítězí a získá krásnou Turandot, prozpěvuju si s Kecalem, že znám jednu dívku a ta má dukáty, plavím se s Bludným Holanďanem po všech mořích světa, držím palce Figarovi... ale Hamleta od Ambroise Thomase, tak toho jsem ještě neslyšela. Dočetla jsem se, že autor patří k neprávem méně hraným francouzským autorům devatenáctého století, ale řekla bych, že to mě skutečně neomlouvá. :) Ještě štěstí, že jsem si zhruba před dvěma měsíci vyvzpomněla rubriku "Neděle s Hamletem". Mám co dohánět! :-)
Ambroise Thomas - Hamlet, Metropolitní opera 2010

V... v barvičkách Jean Paul Gaultier

25. dubna 2011 v 21:29 | Kattys |  Po červeném koberci...
Miriam Yeung je herečka a zpěvačka z Hongkongu, ale jistě se na mě nebude zlobit, když se přiznám, že jsem nikterak pečlivě nestudovala její uměleckou dráhu a zaměřila se pouze na její nádherné šaty. Vyloženě mě praštily přes oči, protože si je pamatuji z Gaultierovy přehlídky Spring 2011. Ano, přesně té, kdy se v závěru objevil Andrej jako půvabná nevěsta. :-)
Kattys
Miriam Yeung, Hong Kong Film Awards 2011
Jean Paul Gaultier
Jean Paul Gaultier je jedním z mála módních návrhářů, kdy znám tvář, život i dílo. :-) Pochopitelně pouze v omezené míře, ale vzhledem k tomu, že se o módní průmysl opravdu nezajímám, je to co říct. Ovšem asi bych měla upřesnit, kdy má známost s tímto francouzským návrhářem začala. Seznámil nás režisér Robert Altman a to ve filmu Pret-A-Porter. ;-)
Děj filmu nás zavádí do prostředí pařížských módních přehlídek a kromě spousty známých herců se tam objevují i skutečné postavy z módního světa.
Netvrdím, že pozorně sleduji všechny návrhářovy počiny, ale občas okem spočinu a lebedím si. Jean Paul je dle mého naprostý šílenec, který ovšem velmi dobře ví, co dělá. A tak by to prostě mělo být. :-)
Kattys
Pokoušela jsem se vybrat některé modely z přehlídky Spring 2011, ale bylo to skoro nemožné, líbily se mi totiž téměř všechny. Tak alespoň malý vzorek.
Kattys
Kattys
Kattys
Kattys
Kattys
Musím se velice ovládat, abych sem nenaflákala celou tu povedenou přehlídku, fotku za fotkou, tohle je prostě můj šálek čaje.
Tak alespoň ještě jednu, poslední, tu nejkrásnější!!! :-)
Kattys
Úplně na závěr ještě poznámka k autorovi těch nádherných kreací. Miluju lidi se smyslem pro humor! :-)
Kattys
Jean Paul Gaultier a Farida Khelfa, Spring 2011

Bill a Tom

23. dubna 2011 v 14:55 | Kattys |  Ve dvou
Ještě jsem ty mravence neviděla, ale už jsem tak vytočená, že se prostě potřebuji uklidnit! :-)

Takže Bill s Tomem, třeba to na chvilku zabere. :-)
Je to trošku lepší, ale když si představím, jak mi ty mrňavý potvory pochodují po mých věcech... brrr... je mi z toho nedobře! :-)

No nic, chvilku se ještě budu kochat Billem a Tomem a pak vzhůru do boje!!! Já těm mrňavkám ukážu, kdo je u nás doma pánem!!! :)))

Kdybych se nějak dlouho neozývala, souboj zřejmě dopadl v můj neprospěch a my si hledáme další byt, tentokráte zcela hmyzuprostý! :)))

Velikonoce

23. dubna 2011 v 14:39 | Kattys |  Asi tak nějak...

Kdo by pod obrázkem malovaných vajíček čekal pojednání o Velikonocích, zklame se. Letos jsem Velikonoce odsunula stranou a prodloužený víkend věnovala stěhování. Termín vyklizení bytu jsem si stanovila až na konec května, ale i když se zdá, že měsíc je celkem dlouhá doba, pokusila jsem se začít včas.


Stěhovací plán jsem vymyslela vlastní hlavou a iniciativně do něj zapojila rodiče i bratra. Celkem nám to odsýpalo, rodina se vážně snažila a možná bych se dnes večer tvářila vesele jako slečna na obrázku, kdyby...


... kdyby mi manžel, který už v novém bytě nějaký ten čásek bydlí, právě před chvílí nesdělil, že nám po bytě pochodují spousty mravenců!!!


No tohle se prostě může stát jen mně!!! Byt narvaný k prasknutí hromadami krabic, igelitek a vůbec všeho možného a do toho si tam dělají mravenečkové cestičky!!! Takže místo toho, abych se v klidu a pohodě probírala stěhovanými věcmi, vybalovala, třídila, umisťovala, jdu nakupovat hubící prostředky! Večer mě pravděpodobně zastihne zalehlou na podlaze, jak studuji hmyzí cestičky bytem, abych věděla, kam naklásti pastičky. :-)

Doufám, že vaše Velikonoce se vydaří o mnoho lépe! :-)

Gustav

21. dubna 2011 v 7:37 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Prostě jen tak...


List

20. dubna 2011 v 19:41 | Kattys |  V obraze...
Libí se mi, jak je ten list zajímavě prožraný... škůdce byl zřejmě uměleckého založení. :-)Z cyklu Missing, Sofia Graves, Kostarika

Tanita Tikaram

20. dubna 2011 v 19:25 | Kattys |  Noty
Moje oblíbená... píseň i zpěvačka. :-)


Kdybyste viděli, jak se tady vlním do rytmu. ;-)


Andrej Pejic - Oyster Magazine

20. dubna 2011 v 7:14 | Kattys |  Tváře
A máme tu další Andrejovo focení, tentokráte pro Oyster Magazine.


Tady už nejsem tak bezvýhradně nadšená, myslím, že Andrej by se měl zásadně fotit oblečený, jeho nahá hruď mi připadá lehce neestetická. Ale to je věc názoru, samozřejmě. :-)Ale když si vezme nátělníček, je to hned lepší. :-)V tomto případě jsem na pochybách, ještě jsem se nerozhodla, jestli se mi tohle foto líbí nebo spíše ne. Rtěnka mi nevadí, ovšem na obočí by mu neměli sahat.

Prostě Andrej...

fotografie: Jez Smith