Březen 2011

Matthew Good - Weapon

29. března 2011 v 21:47 | Kattys |  Noty
Celý den mi zrovna tohle zní v uších. Cestou domů jsem si dokonce polohlasem prozpěvovala: "here by my side, it´s heaaaaaaven". Pochopitelně jsem se před tím pečlivě rozhlédla, zda nikdo nejde kolem. :)


Neděle s Hamletem

27. března 2011 v 20:17 | Kattys |  Neděle
Při toulkách po internetu jsem zjistila, že "Hamlet" se může jmenovat naprosto cokoliv. Tak proč ne zrovna tenhle krasavec, kterého jsem objevila na jedné stránce o jezevčících. :-)
Hamlet

V... v kytičkách :-) Erdem

27. března 2011 v 19:52 | Kattys |  Po červeném koberci...
Jaro je tady!!!
To je první, co mě napadlo při pohledu na šaty Liany Liberato. Jak nejsem závistivá osoba, zamrzelo mě, že si podobný modýlek nebudu moci poříditi. Vzhledem k věku, postavě, peněžence. Ne nutně v tomto pořadí. :)
Ale pohled je to pěkný, jak říkám, takový svěže jarní. :-)
šaty
šaty
Liana Liberato, "Trust" LA Screening, 2011
Erdem
Erdem Moralioglu, narozen v roce 1976 v Kanadě. Zaujalo mě návrhářovo jméno a dočetla jsem se, že jeho otec pochází z Turecka.
Erdem
Erdem
Já osobně bych si z jeho jarní kolekce rozhodně vybrala.
Erdem
Erdem
Erdem
Erdem, Spring 2011

Duncan Kincaid a Gemma James - Deborah Crombie

22. března 2011 v 18:16 | Kattys |  Ve dvou
Tento článek spojuje hned několik mých lásek, čtení jako takové, vášeň pro detektivky a Anglii. :-)

Deborah Crombie je Američanka, ale píše jako Angličanka, její detektivky se vyrovnají dnes již klasickým dílům žánru, který si pro sebe nazývám anglická škola, a do kterého patří mé oblíbené spisovatelky Agatha Christie, Dorothy L. Sayers, Ngaio Marsh.

Všemi knihami Deborah Crombie se prolínají osudy ústřední dvojice detektivů , kterými jsou superintendant Duncan Kincaid a inspektorka Gemma James. Jsou to lidé z masa a kostí, se všemi necnostmi a slabostmi, kteří řeší nejen určený případ, ale snaží se souběžně řešit i své životy. Příběhy jsou zalidněny spoustou postav i postaviček, většinou rodinných příslušníků a přátel hlavních hrdinů. Zápletky jsou opravdu nevšední a zajímavé a většinou sahají hluboko do minulosti, děj se odehrává obvykle v Londýně, ale čas od času případ zavede detektivy i do jiných částí Anglie.

Přečetla jsem všech dosud vydaných třináct knížek, některé dokonce i v angličtině. To když česká nakladatelství a vydavatelství nepracovala dle mého názoru dost rychle. :-) Jako samozvaný znalec autorčina díla mohu její knihy vřele doporučit. :-)

Kupodivu jsem nezaslechla, že by některý z příběhů byl zfilmován, nezbývá tedy než popustit uzdu fantazii a hlavní protagonisty příběhů si pouze představovat. Koneckonců, tak to mám nejraději. :-)


Precedens

22. března 2011 v 11:59 | Kattys |  Noty
Jako jiní dělí čas na léta před Kristem a po Kristu, já rozlišuju svůj život na dobu před narozením syna a po jeho narození :-)
A protože mám pocit, že před mateřstvím jsem toho stihla docela dost, rozhodla jsem se vrátit zpět ke kořenům, ohlédnout se a zavzpomínat na to, jak šel čas. Klidně se ke mně můžete připojit. :-)

Ani nevím proč, ale jako první zastavení jsem si vybrala skupinu Precedens. Myslím Precedens z osmdesátých let, s Bárou Basikovou. Písně z jejich elpíčka Doba ledová, jsem si prozpěvovala poměrně dost dlouho a s nadšením. :-)


Video sice není zrovna dvakrát kvalitní, ale naprosto přesně ukazuje Martina Němce a Báru Basikovou tak, jak jsem je měla ráda. Hlavně Bářin hlas, nádherný, uhrančivý, podmanivý. Vždycky jsem si se špetkou závisti říkala, že s tímhle materiálem v hrdle by mohla řezat sklo. :-)

Neděle s Hamletem - komiksy

20. března 2011 v 18:25 | Kattys |  Neděle
Rychlé šípy a Kapitán Kloss, to jsou jediné dva komiksy, které jsem kdy četla. Ale proti kreslenému Hamletovi nic nenamítám. :-)
Hamlet


Hamlet
Tak zase příště. :-)

Postcrossing

19. března 2011 v 21:49 | Kattys |  Postcrossing
Když jsem si tady užívala radosti z Majčina prvního obdrženého pohledu, došlo mi, že jsem při své osvětové činnosti zapomněla ukázat svou vlastní první pohlednici. :-)

Jsem veliký anglofil, myslím, že si se mnou ještě užijete. :-) Mám ráda anglickou literaturu, anglické výtvarné umění, anglické filmové i divadlení herce, anglický smysl pro humor, jen ten jazyk se do smrti smrťoucí nenaučím! :-)

V bílé... Christian Dior

19. března 2011 v 21:02 | Kattys |  Po červeném koberci...
Nejprve se mi zdálo, že tohle Nicole Kidman moc nevychytala, ale při bližším zkoumání se mi šaty od Diora začaly líbit čím dál tím víc. Stříbrné vyšívání mi připadalo zajímavé a nejvíce mě Nicole dostala výběrem obuvi. :-)

šaty


šaty
Nicole Kidman, Oscars 2011
Christian Dior

Tentokráte jsem s módní značkou neměla nejmenší problém. :-) Podobenku pana návrháře jsem sice neznala, ale tak zase... nemusím vědět úplně všechno. :-)
šatyPři pátrání po nejkrásnějších fotografiích Nicole ve vyšívaných šatech jsem narazila na spousty kritických ohlasů, takže budu pravděpodobně jediná, která s výběrem souhlasí. Dokonce bych řekla, že Nicole ta róba sluší daleko více než modelce na předváděcím molu. :-)
šaty

Christian Dior Spring 2009

Japonsko

17. března 2011 v 22:30 | Kattys |  Asi tak nějak...
Váhala jsem, zda mám či nemám, ale nakonec jsem usoudila, že mám. Už jen jako kontrast k té předešlé nádherně poklidné pohlednici. Nerada bych, aby to vyznělo cynicky, ale skutečně neporučíme větru dešti.


Japonsko, březen 2011

Postcrossing - Majka

17. března 2011 v 21:42 | Kattys |  Postcrossing

Už dlouho jsem nepřidala nic o Postcrossingu, nějak ho zanedbávám. Tedy pouze zde na blogu, jinak samozřejmě pilně posílám pohlednice do celého světa. :-)

Ovšem dnes se mi naskytla báječná příležitost znovu toto zajímavé téma otevřít. Před časem jsem totiž požádala Majku, kterou tento projekt rovněž zaujal, zda by mi poskytla první pohled z cizí země, který objeví ve své schránce. Majka mi s laskavostí sobě vlastní vyhověla a tak vám teď mohu představit její Japonsko. Přišlo mi tak nějak symbolické, že první Majčin pohled je právě z Japonska. V té době tam myslím zrovna pobývali TH, dost se probíraly Billovy fotografie a o hrůzách, které tu vzdálenou zemi čekají, neměl pochopitelně nikdo ani ponětí.
Majko, pohled je opravdu nádherný, předpokládám, že to bude pravá a nefalšovaná japonská zahrada, díky moc!!! :-)

Jsem vážně zvědavá, jestli se najde ještě někdo, koho tento pohlednicový projekt zlákal. :-) S Giou samozřejmě počítám! Doufám, že mi též dovolíš předvést zde tvou první pohlednici! :-)

Bill a Tom

15. března 2011 v 22:02 | Kattys |  Ve dvou
Dobrá, dobrá... když máme to výročí... :-)

Bill a Tom... beze slov, tak jak mi přišli pod ruku...

... a tak bych mohla pokračovat do nekonečna...

Pat a Mat

15. března 2011 v 21:06 | Kattys |  Ve dvou
Ne že bych snad neměla co na práci. Samozřejmě, to co bych měla dělat odkládám a bavím se tím, co by klidně mohlo počkat. Takže jsem nakonec vymyslela novou rubriku. O dvojicích. Asi proto, že jsem ráda sama. Ale uznávám, že ve dvou se to lépe táhne. :-)

A když řeknu dvojice, mám na mysli takové dva jedince, které si nedokážu představit odděleně. Jistě by mohli existovat nezávisle na sobě, ale už by to prostě nebylo ono.

Jako první nerozlučnou dvojici jsem si vybrala... a ne, B + T není správná odpověď, zalovila jsem v jiných vodách...

prostě... Pat a Mat. :)))

Dodnes sledujeme se synem Večerníčky, pravda, nesedíme u toho každý den, ale občas se podíváme. Tihle dva šikulové mě dohánějí k šílenství. Přistihla jsem se dokonce, že jim při jejich akcích hlasitě radím a občas na ně pokřikuju: "Kdo to bude uklízet!" :-) Ale uznávám, že je to skutečně povedená dvojice a jeden bez druhého nedá ránu. :-)

Vladimír Jiránek

15. března 2011 v 20:19 | Kattys |  Štětce


Asi tak nějak... ;-)

V modré... Tom Ford

15. března 2011 v 19:42 | Kattys |  Po červeném koberci...
Tak jsem neodolala modrému sametu. :-)

šaty
šaty

Julianne Moore, Orange British Academy Film Awards 2011
Tom Ford

Toma Forda jsme si představili minule, tak snad jen poznámku k modrému sametu. Jakmile jsem ty nádherné šaty uviděla, okamžitě se mi vybavil stejnojmenný film Davida Lynche a tato melodie:

Neděle s Hamletem - Hamlet 1969 - Nicol Williamson

15. března 2011 v 16:55 | Kattys |  Neděle
To jste si libovali, že už jsem konečně dala s kultůůůrou pokoj, co? Dovedu si představit ty rozjásané tváře, ale to máte smůlu, kampak na mě, Hamlet má pouze zpoždění! :)))
Hamlet
Tentokrát jsem si vybrala Hamleta z roku 1969 a byla jsem opravdu velice napjatá. Napětí ovšem povolilo po několika minutách, kdy se na scéně objevil Cowley z CI5. Složila jsem se v záchvatu smíchu a po zbytek filmu jsem čekala, kdy se objeví Bodie a Doyle. :-) No jasně, není to vůči Gordonu Jacksonovi, a konečně ani vůči Hamletovi, spravedlivé, kdo co tušil v roce 1969 o Profesionálech.
CI5
Ale bylo to prostě silnější než já. Na Profesionálech jsem vyrůstala, Profesionály jsem milovala, na Profesionály nedám dopustit. :-)
Pravda, při nedávné repríze jsem občas nechápavě hleděla na obrazovku, co že to tam ti mí mládenci vyvádějí, ale zkrátka... stará láska nerezaví. :-)
Ale zpět k Hamletovi, když tedy pominu Gordona Jacksona v roli Horacia (jakmile jsem se vysmála do sytosti, musela jsem uznat, že to byl velice povedený Horatio, jeden z nejlepších, které jsem kdy viděla), nadchnul mě můj oblíbený Anthony Hopkins v roli Claudia a nádherná Ofélie Marianne Faithful. Zprvu jsem váhavě sledovala Hamleta (Nicol Williamson) s plnovousem, ale když jsem pochopila, že jediné bezvousé tváře příběhu budou ty Oféliiny a Gertrudiny, vzala jsem na milost i jeho. :-)
Tak zas příště... :-)

V zelené... Tom Ford

15. března 2011 v 14:34 | Kattys |  Po červeném koberci...
Absence článků neznamená, že bych se o víkendu poflakovala, jen jsem neměla přístup k počítači. :-)

Kombinace rezavých vlasů a zelených šatů působí vražedně. V tom nejlepším slova smyslu. Já být chlapem, tak Julianne Moore by byla přesně můj typ. Ale i jako žena a tudíž potencionální soupeřka oceňuji tu nevšední krásu. :-)

šaty
šaty

Julianne Moore, A Single Man Red Carpet, Venice Film Festival 2009
Tom Ford

Tom Ford? Pochopitelně nic, v hlavě absolutně prázdno. Ale trošku se za tu slabou paměť na sebe zlobím, vzpomínám si na recenze filmu A Single Man, říkala jsem si, že tento film musím rozhodně vidět, ale jméno režiséra - Tom Ford - jsem si nezapamatovala. Když jsem teď pátrala po módní značce Tom Ford, objevila jsem, že pan návrhrář je muž mnoha profesí a pravděpodobně i mnoha tváří. :-)
Tom Ford
Myslím, že jeho film bude rozhodně stát za zhlédnutí.

Amedeo Modigliani

15. března 2011 v 12:43 | Kattys |  Štětce
Tak moc jsem se těšila na Modiglianiho v Praze, že to prostě nemohlo dopadnout jinak než zklamáním. Před tím památným dnem, kdy jsem měla po deseti, patnácti letech znovu navštívit výstavní sály, jsem téměř nemohla dospat. Dokonce se mi podařilo, po těžkém boji, přesvědčit syna, který se zajímá pouze o počítačové hry, aby se ke mně připojil.
Dvě místnosti zaplněné fotografiemi, dopisy, skicami, náčrtky a studiemi mého oblíbeného malíře mě neuspokojily. Bylo zajímavé sledovat útržky umělcova života, ale já se těšila na obrazy, chtěla jsem si zblízka prohlédnout to, co znám pouze z barevných publikací.
Samozřejmě, olejomaleb jsem se také dočkala a vlastně jsem byla i svým způsobem spokojená, protože z těch snad deseti jsem znala pouze dvě, ale nechápu, jak mohla být tato chudičká přehlídka v médiích prezentována tak velikášsky. Je sice pravda, že jsem si články četla až po shlédnutí výstavy, nechtěla jsem být dopředu rozptylována názory ostatních, ale nezbývá mi, než dát kritickým hlasům zapravdu.
Chystala jsem se na Škrétu do Valdštejnské jízdárny... no, nevím.
Tak teď trochu veseleji. Něco bych snad kurátorce výstavy přece jen neměla mít za zlé. Tento Modiglianiho obraz na výstavě být nemohl z toho prostého důvodu, že visí na zdi přesně nad mým počítačem. :)
Paradoxně mě na výstavě nadchnul právě tento obraz:
František Kupka, Ocel pije, 1927-1929
Kurátorka výstavy totiž k Modiglianimu přihodila pár obrazů mého milovaného Františka Kupky a ať už pro to měla jakýkoliv důvod, mně se rozhodně zavděčila. :-)

Neděle s Hamletem - svatební šaty Hamlet

6. března 2011 v 19:36 | Kattys |  Neděle
Svatební šaty Hamlet? Hamlet??? :-) Okamžitě se mi vybavilo: "Hamlete, shoď tu čerň a přátelsky hleď na Dánsko". Ovšem pochybuji, že to Gertruda myslela takhle. :-)
Hamlet
Tak neříkám, šaty vypadají vcelku dobře, ale nechápu, proč se jmenují zrovna Hamlet? Když už bych si měla představit oděv pod tímto jménem, rozhodně by byl černý. Hmmm... černé svatební šaty? Nevím, nevím, i když já se vdávala v černé sukni. :-)

František Kupka I.

6. března 2011 v 16:21 | Kattys |  Štětce
František Kupka, tentokráte veselejší. Alespoň doufám. :-)
Kruhovité a přímočaré, 1937

Sólo hnědé čáry, 1912-1913

Klávesy piana - Jezero, 1909

V černobílé... Gianfranco Ferré

6. března 2011 v 15:46 | Kattys |  Po červeném koberci...
Kombinaci bílé s černou nemám nijak zvlášť v oblibě, ale šaty Natalie Portman se mi líbí. Vypadá v nich půvabně, mladistvě a svěže. :-) Kdybych si nepřečetla, že je Natalie těhotná, z této fotografie bych to tedy skutečně nepoznala. :-)
šaty
šaty

Natalie Portman, 2011 Critics Choice Awards
Ginafranco Ferré

Nebudu předstírat, že bych ještě před pěti minutami tušila něco o existenci kohosi jménem Gianfranco Ferré. :-)
šaty

Teď už ovšem vím, že se jedná o italského módního návrháře, který zemřel v roce 2007. Nedalo mi to a trošku jsem zapátrala. Neříkám, že botičky nejsou pěkné, ale neumím si představit chůzi na těch vražedných podpatcích.
Ferré