Únor 2011

Bill

27. února 2011 v 20:07 | Kattys |  TH = B+T+2xG
Mně se to prostě líbí! :-)

Bill Kaulitz
Karl Lagerfeld, Vogue

Neděle s Hamletem - Kenneth Branagh 1996

27. února 2011 v 19:45 | Kattys |  Neděle
Tak tentokrát jsem si ukousla opravdu velké sousto. :-) Se svou angličtinou na úrovni žáka deváté třídy základní školy jsem se odvážně pustila do Branaghovy nezkrácené verze Hamleta. No, odvážně, možná by bylo na místě napsat - drze. :-)
Výsledek se ovšem nerovnal míře vynaloženého úsilí. Přestože jsem se do této chvíle domnívala, že Hamleta znám téměř zpaměti, nezkrácená verze mě poněkud zaskočila. A navíc, Shakespeare v originále zřejmě není ideální pro ty, kterým ještě dlouho budou dělat problémy předpřítomný, předminulý, předbudoucí a jak se vůbec všechny ty anglické časy jmenují. :-)
Hamlet


Na Branaghova Hamleta už jsem se těšila dost dlouho, nechtělo se mi čekat na český dabing, či titulky. Ovšem, možná to byla chyba. :-) Jako nadšený obdivovatel Branaghových verzí Shakespeara jsem byla malinko zklamaná, ale zklamání možná pramení pouze z příliš velkého očekávání.

Zřejmě nechám Kennetha, aby se mi v té hlavě pěkně usadil a za čas se k němu vrátím. Tentokrát budu připravena na téměř čtyři hodiny filmu, na předlouhé monology i poměrně dost statické dialogy, na neočekávané flasbacky, například erotické scény Hamleta a Ofélie, Yoricka v kostýmu šaška, Hekubu i Priama, zkrátka, nenechám se zaskočit. :-)


Hamlet


Hamlet
Hamlet

V červené - Elie Saab

27. února 2011 v 18:31 | Kattys |  Po červeném koberci...
Je to prostě směšné. Co já vím o módě. Už leta se nelíčím, vlasy mám ostříhané nakrátko, abych se s nimi nemusela zlobit a stěží bych se vešla do Tomova největšího trička. O módních domech a značkách netuším vůbec nic. A já tady budu kritizovat nebohé celebrity. :-)
Jenže jsem zjistila, že mě to ohromně baví!
A další rubrika je na světě. :-)
Takže tak...

Halle Berry se mi vždycky líbila, sice jsem ji zatím viděla pouze v poněkud nudné Catwomen, v neúměrně dlouhém Boening 747 v ohrožení a asi tak tři minuty jsem vydržela sledovat film X-men, nicméně musím prohlásit, že je to velice pěkná žena. Ples příšer čeká hned u dvd přehrávače, ale nějak pořád nemám sílu...

Nádherné šaty, nejsem si jistá tou červenou. Že by malinová? Ale na tom nezáleží, sluší jí. :-)
Halle
Je zajímavé, že na tomto snímku mají šaty trochu jinou barvu.Halle
Halle Berry, 13th Annual Costumer Designers Guild Awards, 2011
Elie Saab

No musím přiznat, že do této chvíle jsem o existenci Elie Saab neměla nejmenší tušení, člověk se pořád učí. :-)

Hmmm... tak mi to nedalo, použila jsem Google a vida, on je to pan návrhář, soudila jsem na dámu, podle jména. No tedy, co já se všechno dozvím. :-)
Elie Saab

František Kupka

27. února 2011 v 15:41 | Kattys |  Štětce
K obrazům Františka Kupky mám zvláštní vztah. Líbí se mi, obdivuji se jim, ráda si je prohlížím. Přesto mi při pohledu na některé z nich naskakuje husí kůže. Podobný pocit mívám u Františka Bílka, ale o něm až někdy jindy.
Těší mě listovat svou oblíbenou knihou Česká secese od Petra Wittlicha, ale když se blížím ke straně 136, pomaličku se mi začíná třást ruka.


František Kupka
Vlastní podobizna 1905-1906

Ten obraz mě prostě děsí. Ale zároveň mě cosi nutí neustále na něj hledět. Takhle nějak se musí cítit nebohé ptáče, když jej hypnotizuje had. :-)
Ve výše uvedené knize jsem se dočetla, že se Kupkovi, částečně inspirovaném básní E. A. Poea Země snu, ´podařilo vlastními prostředky dosáhnout účinného dojmu strachu před osudovým neznámem´. Mohu jen souhlasit. :-)
František Kupka, Vzdor - Černý idol, 1900-1903

Další dílo, které jsem vybrala, mě děsí o něco méně, ale též cítím nepříjemné chvění v konečcích prstů.

František Kupka, Cesta ticha, 1900

A do třetice, tentokrát trochu optimističtější pohled. :-)

František Kupka, Počátek života, 1900-1903

Neděle s Hamletem - Belgie

20. února 2011 v 7:04 | Kattys |  Neděle
Tak s tímto Hamletem bych byla ochotná trávit každičkou volnou chvilku, nejenom neděli. :-)

Belgická bonboniéra s deseti různými typy pralinek v luxusním zlatém balení. No nekupte to. :)))

Tak zas příští neděli :-)

Mám ten krám prohodit oknem?

19. února 2011 v 17:30 | Kattys |  Asi tak nějak...
Jen jsem chtěla upozornit, že mě zlobí počítač. Sám od sebe vypne monitor a tváří se, že je vše v
pocitac
pořádku, potvora jedna! No, asi bych s ním měla mluvit slušně, když chci, aby mi ještě chvilku sloužil, zrovna teď, když je ze mě blogerka!!! :-)

Kdyby se tady nějaký čas neobjevily žádné nové články a na vašich blogách žádné mé komentáře, neznamená to, že jsem zanevřela na počítač. Počítač zanevřel na mě!!! :-)

Takže v úvahu připadají tři možnosti:

a) zoufale čekám, až se vrátí můj IT kolega ze služební cesty po Rakousku

b) se zaťatými zuby kupuji nový počítač

c) mlátím hlavou do zdi

 Jak se tak znám, odpověď c bude ta správná. :-)

Ošem, toto by také byla možnost. :-)

Yo Yo Ma

19. února 2011 v 17:08 | Kattys |  Noty

ma
Když jsem nedávno někde četla, že americký prezident Obama udělil vyznamenání Medal of Feedom patnácti lidem, potěšilo mě, že jsem mezi vyznamenanými poznala nejen Angelu Merkel a George Bushe staršího, ale i člověka jménem Yo Yo Ma. Poslouchám klasickou hudbu, mám spousty různých nahrávek, ale tohoto amerického hráče na cello znám v úplně jiné souvislosti.


Bobby
Kdysi nahrál cédéčko s mým milovaným Bobby McFerrinem, a přestože mi tady kombinace Bobbyho úžasného hlasu a Yo Yova brilantního cella zas až tak úplně nesedí, překvapuje mě, že jsem na jeho stránkách zde nenašla zmínku o tomto projektu. Snad jsem jen nečetla dost pozorně. :-)


Nicméně, gratuluji! :-)A tady se mi líbí oba. :)

V broskvové... Calvin Klein

19. února 2011 v 15:48 | Kattys |  Po červeném koberci...
Pro ty, kteří si nemyslí, že šedá je úžasná barva... :-)

O té dívce jsem nevěděla vůbec nic, musela jsem si vynajít, že se jmenuje Emma Stone, narodila se v roce 1988 v Americe a je herečka. Žádný z jejich filmů jsem neviděla a tak skutečně netuším, co se za tou pěknou tvářičkou skrývá. :-)


Okouzlily mě její šaty, které zvolila na předávání Golden Globe v letošním roce. Ta rafinovaná jednoduchost, ta se Calvinovi Kleinovi skutečně povedla. Trošku jsem váhala nad broskvovým odstínem, ale nakonec jsem usoudila, že právě ten dotváří spolu s krátkými rukávy a hlubokým výtřihem na zádech nevšední model.

Pravda, s červeným kobercem se přece jen trošku tluče, ale stejně si myslím, že Emma vybrala dobře.

Emma Stone, 2011 Golden Globe

Známky I.

16. února 2011 v 23:49 | Kattys |  Postcrossing

Po tom předcházejícím státotvorném článku o kráse českých známek trocha reality. :-)

Tak že by to byla úplně levná záležitost se říci nedá...


Ceník české pošty - zásilky do zahraničí  zde

Známky

16. února 2011 v 23:06 | Kattys |  Postcrossing
post
Jsem hrozný lenoch. Než bych si zajela do Prahy na Hlavní poštu a tam si u přepážky vpravo při vstupu do hlavní dvorany vybírala ty krásné malinkaté barevné obrázky, raději jsem se svěřila  internetu a teď si pěkně v klidu svého pokoje rozmýšlím, čím potěším adresáty svých pohlednic.

A že je z čeho vybírat! Stačí se zaregistrovat na stránkách České pošty v Klientské zóně vpravo nahoře a pak už se můžete kochat! . :-) Vybrané známky vám přijdou pěkně poštou ;-) až domů. Já mám tedy tu výhodu, že mě místní pošťačky už znají, čemuž se rozhodně nikdo nediví, že? :-) a došlé balíčky mi nosí spolu s firemní poštou do práce. :-)Za těch deset měsíců, co jsem zapojená v projektu Postcrossing, už mám docela srovnání, co se týče známkové tvorby, přece jen, na stovce pohledů už se dá něco vyzkoumat. :-) A musím říci, že se rozhodně nemáme zač stydět.
post

Dostávám pohlednice s krásnými známkami, ale ty české řadím na nejvyšší příčky v pomyslné soutěži národů. Ano, jsem patriot, ale naše známky jsou opravdu nádherné. Většina těch, kteří dostali mou pohlednici, mi v odpovědi děkují právě za úžasné známky. :-)

Jeden Číňan si dokonce mou pohlednici naskenoval i se známkou a umístil si ji na svůj blog. Tedy pochopitelně, nejen tu moji, abych se zas tak moc nevytahovala. :-)  Musím říci, že bylo velice zábavné, prozkoumávat blog v čínštině. :-)

Též jsem vedla čilou korespondenci  s jedním Indonésanem, či jak se to správně vysloví. :-) A taktéž o známkách.Prostě, myslím, že máme být na co hrdí. :-)


post
post

post


post


Páááni, to ze mě ale vypadl vlastenecko - budovatelský článeček. :))) Kázat masám, to by mě bavilo!!! :)))

V šedé... Armani

15. února 2011 v 20:59 | Kattys |  Po červeném koberci...

Nerada bych byla podezírána ze sympatií ke Katy Perry. To opravdu ne. Kdo se naváží do TH, má smůlu! :-) Hmmm... úplně vidím, jak ta zpěvavá dívka celé noci nespí a pláče, protože se s ní nechci kamarádit. :-)

Ovšem o přátelství s Katy Perry v dnešním článku nejde. Vizážově, jak by řekla moje kolegyně, já ten termín zbožňuju a vždycky se musím smát, když ho s vážnou tváří pronese; vizážově je na tom Katy dobře. :-) Alespoň mně se docela líbí. Taková děva krev a mléko, řekla bych. Předávání Grammy sice nesleduji, protože stejně neznám dobrou polovinu interpretů, ale našla jsem fotečku, kde to Katy podle mého velice sluší. No dobrá, Armani si mohl odpustit ta "křídla", ale když na Katy hledím delší dobu, i s tímto útvarem jsem svolná. Šaty se zkrátka povedly. :-) To jsem zvědavá, co na to nějaká ta módní policie. ;-)

Nejdůležitější ovšem na té fotce je to, do jakých barev se oblékla zpěvaččina babička a manžel! Ano, šedá. ŠEDÁ!!! Tedy, já bych řekla, že to šedá je. :) Pak že to není žádná pořádná barva k nošení! ;-)

Grammy Awards 2011

Pohlednice II.

15. února 2011 v 19:59 | Kattys |  Postcrossing

Vnadidlo pro ty, co by to také chtěli zkusit... :-)

Pohlednice, které ke mně doputovaly z širého světa. :-)


Holandsko

postRusko, E.S. Sorokin, Rendezvous (1858)

post

Taiwan
post
Belgie

post

LucemburskopostAngliepost

USApost

Pohlednice I.

14. února 2011 v 22:29 | Kattys |  Postcrossing
Pro Ilonku a Giu :-)


Milé dámy, tohle je ta nejerotičtější pohlednice, kterou mám mezi těmi, co přijdou k odeslání. No, nic moc, já vím. Copak o to, fotografie je nádherná, ale nejsem si jistá, jestli jste si to představovaly zrovna takto. :-)

Jsem zvědavá, komu ji jednoho dne odešlu, jakou k ní vyberu známku a co napíšu do textu... :-)


post
Taras Kuščynskyj z cyklu CHCI - DANA (1972)
A nebo bych tady měla ještě toto:


post

Posílala jsem postkrosaři do Ameriky, protože si přál pohlednici na téma "Adult themed - nudity and jokes". No, mně to přišlo jako docela dobrý joke a pán byl též spokojen. :-)

Neděle s Hamletem - František Němec

13. února 2011 v 15:44 | Kattys |  Neděle
Kupodivu se mi hodilo to mé stěhování. Dobrá výmluva k tomu, abych s nadšením prohrabala šuplíky a objevila téměř zapomenuté deníky, zápisníky, poznámky. Jen mě znovu zamrzelo, že jsem důsledkem devastační činnosti majitele bytu přišla o staré divadelní programy, které jsem celý život sbírala, dlouho jsem se rozhodovala, slzela u toho, ale zápach plísně byl silnější. :-) Jen doufám, že při stěhování třeba narazím na nějaký zapomenutý poklad. :-)

Oprášila jsem poznámky, ale hlavně vzpomínky. Na Macháčkovu inscenaci Hamleta v tehdejším Smetanově divadle, které patřilo pod Národní divadlo. Premiéra se konala v roce 1982, ale já se k Hamletovi dostala 11.září 1984. Podle svých záznamů jsem seděla v 1.řadě na II. balkoně, až takový mám přehled. :-)

S nostalgií si pročítám své tehdejší pocity a zjišťuji, že jsem toto představení viděla několikrát, naposledy se mi podařilo procpat se na stou reprízu, ano, zamlada jsem byla divadelní nadšenec. :-)

Po letech jsem tedy tuto neděli shlédla Němcova a Macháčkova Hamleta znovu a musím říci, že v mých očích nezestárl. Pořád je plný napětí, emocí, otázek a snad i odpovědí, jak by ostatně inscenace čtyřista let starého dramatu měla být.

Němec jako Hamlet naprosto splňuje mou představu váhajícího prince, možná i proto, že pro mě je tato hra především o nerozhodnosti. I když je pravda, že při každé další inscenaci, dalším filmu, dalším překladu nacházím v tomto díle nová témata, která mě oslovují.


Usmívám se při představě, že má vzpomínka má cenu dnes již bezmála historickou. Jen tak tak jsem stihla Ofélii Zory Jandové, která v roce 1985 z Národního divadla odešla a v této roli ji nahradila Eva Horká. Naopak můj milovaný Boris Rösner se rolí Laerta o Národní divadlo ucházel. Přiznávám, že mě mé zápisky trošičkou matou, měla jsem dojem, že si vzpomínám na Laerta Ivana Luťanského, ale zřejmě jsem si jen propojila vzpomínku na představení se vzpomínku na dokument o životě a smrti toho herce. Zemřel v roce 1983, je jasné, že v Národním jsem ho vidět nemohla.

Gertruda Jany Hlaváčové, Claudius Josefa Somra, Polonius Vladimíra Brabce, Horacio Petra Kostky a především První herec Miroslava Macháčka, to byly herecké výkony, na které se prostě nedá zapomenout. :-)

Tak zas příští neděli :-)

Audrey Tautou

12. února 2011 v 23:19 | Kattys |  Tváře
Audrey

Audrey Tautou mě v Amélii z Montmartru tak nadchla, že jsem pochopitelně okamžitě začala pátrat po jejích dalších filmech. Ovšem narazila jsem na úděsný děs s názvem Happy End, co se vydával za romantickou komedii. Vážně hrůza, ani Audrey tu slátaninu nezachránila. Dala jsem si chvilku oddech a pak jsem zkusila Šifru Mistra Leonarda. No, musím přiznat, že už je to nějaký ten pátek od té doby, co jsem film  viděla a ke svému zděšení jsem zjistila, že si vůbec nevzpomínám, že by tam Audrey hrála. :-)

Tak nevím. Asi se pochlapím a zkusím Coco Chanel :) Ovšem obávám se, že v mých očích Amélii nic nepřekoná.

Někde jsem četla, že tato francouzská herečka bývá přirovnávána ke své jmenovkyni Audrey Hepburn.


Audrey
Audrey
Audrey


No, něco pravdy na tom bude... :-)

Pohlednice

12. února 2011 v 22:11 | Kattys |  Postcrossing

Vždycky jsem milovala pohlednice. Už odmalička. Chvílemi jsem je i sbírala, občas jen s nadšením prohlížela a sem tam je kupovala do zásoby. Čistě pro radost. Až jsem jednou narazila na svém oblíbeném blogu o angličtině na článek o projektu zvaném  Postcrossing a všechno do sebe zapadlo. Uvědomila jsem si, že přesně na tohle jsem čekala celý život. :-)

Jedná se o zasílání pohlednic do všech koutů světa. Žádné e-maily, žádné esemesky, prostě musíte zakoupit pohlednici, známku, pak najít nejbližší poštovní schránku a vhodit. :-)

Když se na stránce Postrossing zaregistrujete, vytvoříte si svůj vlastní profil, kde zveřejníte v jakém jazyce jste schopni komunikovat, jaké pohlednice byste si přáli dostávat, prostě cokoli vás napadne.  Pak vám počítač vygeneruje 5 různých adres a na tyto adresy pošlete své první pohlednice. Každá adresa má přiděleno své identifikační číslo, které musíte na pohlednici uvést. Když adresát vaši pohlednici obdrží, zadá do počítače vámi uvedené identifikační číslo a v tu ránu se ocitnete uprostřed dění. :-) Někdo na druhé straně polokoule si vygeneruje vaši adresu a vám pak vypadne ze schránky pohled z Číny, Indonesie, Taiwanu, Australie, Nového Zélandu a tak podobně.

Už jsem ve hře přibližně tak deset měsíců a za tu dobu jsem odeslala asi přes sto pohlednic a  tolik jich i dostala. :-)


Malá ochutnávka:

pohlednice


pohlednice


pohlednice

D+D Humanoidní Bill

7. února 2011 v 0:39 | Kattys |  TH = B+T+2xG
A stejně mu to slušelo! :-)

Bill

Neděle s Hamletem

6. února 2011 v 23:27 | Kattys |  Kamery
Franco Zeffirelli natočil svého Hamleta v roce 1990, já se k němu dostala až dnes dopoledne. :-)

Přes co jsem se nedokázala přenést po celý film byl Mel Gibson a Smrtonosná zbraň. :-) Normálně se mi tohle nestává, obvykle se nechám strhnout dějem, ale tady jsem měla před očima Mela s delšími vlasy, jak hrdinně bojuje s bandou ničemů. Ne snad že by v Hamletovi se zlem nezápasil, ale tak nějak mi ty jeho modré oči neseděly. :-) A Laertes! Je mi jasné, že za tohle Zeffirelli nemůže, pro mě zůstává jedničkou Rosnerův Laertes ve staré inscenaci Hamleta v Národním divadle na počátku osmdesátých let.

To s Glenn Close a Helen Bonham Carter jsem problémy neměla, zvládla jsem i Oféliiny scény šílenství, což mi jinak činí nemalé potíže. Nadšení mohu projevit i nad lokacemi, z toho středověkého hradu skutečně čišel chlad.


Hamlet
Tak zas příští neděli :-)

Bobby McFerrin

6. února 2011 v 22:50 | Kattys |  Noty
Hrozně mě mrzelo, že jsem propásla jeho loňský koncert v Praze, opravdu strašně moc. Když jsem zjistila, že Bobby přijede, ještě byly k mání lístky na podium, ale k tomu jsem opravdu nesebrala odvahu. Představa, že svého miláčka budu muset vzít mikrofonem přes hlavu, až mě bude vyzývat k veřejné produkci, byla nemyslitelná. :-)

Letos má přijet do Brna, ale to je na mě daleko. Praha je Praha. Tak snad se dožiju dalšího koncertu.


Malá ochutnávka. Bobby McFerrin  - Ave MariaMiluju jeho úsměv. :-)

Bobby
a jeho dredy :-)Bobby


a jeho ruce :-)Bobby


No a vlastně taky hezky zpívá. ;-)

Laurence Stephen Lowry

6. února 2011 v 22:21 | Kattys |  Štětce
Náhoda. Náhodou jsem při hledání témat k úkolu z angličtiny narazila na malíře, kterého jsem dosud neznala.

Laurence Stephen Lowry (1887-1976)


Zamlada jsem při svých toulkách prošla nejednou galerií, ale tenhle britský malíř čekal spoustu let než jsem ho konečně objevila. :-)Industrial scene, 1951
Lowry
Miluju ty tovární komíny. :-)
A tohle prostě byla láska na první pohled!


The Footbal Match, 1949

Lowry